لاریجانی امروز به کمیسیون برجام می‌رود

برجام

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون با رئیس مجلس شورای اسلامی در ساعت 4 بعد از ظهر در دفتر رئیس قوه مقننه خبر داد.

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام از برگزاری نشست مشترک این کمیسیون با رئیس مجلس شورای اسلامی در ساعت 4 بعد از ظهر در دفتر رئیس قوه مقننه خبر داد.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، در توضیح این نشست مشترک گفت:‌ با توجه به اینکه آقای لاریجانی مدتی دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند و مسئولیت مذاکرات را بر عهده داشتند و همچنین به عنوان رئیس مجلس در جلسه شورا و کمیته هسته‌ای شرکت می‌کردند به طور طبیعی در جریان روند مذاکرات از ابتدا تاکنون قرار دارد، بنابراین گفت‌وگو و توصیه های ایشان قطعا در تهیه گزارش کمیسیون ویژه و گام های بعدی مجلس اثرات بسیار خوبی خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام همچنین با بیان اینکه گزارش این کمیسیون فردا آماده می‌شود گفت:‌ تمامی تلاشمان را به کار خواهیم گرفت تا این گزارش در جلسه روز سه شنبه هفته جاری در صحن علنی قرائت شود.

نقوی حسینی در توضیح اجمالی از این گزارش گفت: از آنجا که قرار است برجام را به صورت مشروط بپذیریم، باید شروطی تعریف شود که در همین راستا پیشنهاد تهیه طرحی داریم که در آن دولت مجاز است برجام را با شرایطی اجرا کند.

وی همچنین با اشاره به جلسه صبح امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز از اقدام سازمان انرژی هسته‌ای در مورد پاسخ دادن بیست سوال کمیسیون برجام تقدیر و تشکر کرد. سوالاتی که در مورد مسائل فنی از سازمان پرسیده شده بود و آن‌ها به صورت مستند و مستدل به سوالات پاسخ دادند.

وی در پایان گفت که در این جلسه کمیته های سیاسی، فرهنگی،‌ دفاعی و امنیتی نیز گزارشاتشان را قرائت کردند.

انتهای پیام

کد N972228

خواندنی از سراسر وب