کامران: باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور پیشنهاد کرد در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل از اعضای سازمان کنفرانس اسلامی بخواهد که اداره حج از سوی هیاتی از کشورهای مسلمان انجام شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن کامران در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس اظهار کرد: در خرداد ماه عرض کردم که عربستان خائن است و نه خادم و امروز می‌بینیم که این رژیم بی عرضه بی لیاقت در حالی که هزاران حاجی در جهان اسلام کشته شده‌اند بی‌تفاوت است.

وی افزود: از آقای ظریف می‌خواهم که از وزیر خارجه عربستان درخواست عذرخواهی کند زیرا عربستان هنوز به خاطر این فاجعه عذرخواهی نکرده است. از آقای روحانی نیز می‌خواهم در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل از اعضای سازمان کنفرانس اسلامی بخواهد به صورت هیاتی حج را اداره کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ضمن تسلیت به خانواده‌های عزادار در این حادثه اظهار کرد: وزارت خارجه باید فعالیت خود را در این زمینه مضاعف کند. یکبار جرثقیل می افتد، بار دیگر آتش سوزی در هتل رخ می‌دهد و این بار فاجعه در منا رخ داده برای اینکه یک شاهزاده سعودی می‌خواهد سنگ بزند. شما که خودتان ابلیس هستید و اصلا لائیک هستید و دین ندارید و به کعبه و قرآن اعتقاد ندارید ما امیدواریم روزی مرگ شما فرا برسد زیرا دستتان در یمن، عراق و سوریه در دستان صهیونیست‌ها است.

کامران در ادامه از اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام خواست که گزارش دقیقی در مورد توافق هسته‌ای ارائه کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری گفتند که کار باید از مسیر قانونی انجام شود و مجلس دور زده نشود. از هیأت رئیسه و اعضای کمیسیون برجام نیز می‌خواهیم مقررات قانونی را در این زمینه اجرا کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با گرامیداشت هفته دفاع مقدس خاطر نشان کرد: ما نباید مسائل هسته‌ای را به تحریم‌ها گره بزنیم بلکه باید اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم البته تا فساد هست اقتصاد مقاومتی اجرایی نمی‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس همچنین مشکلات آب کشاورزان اصفهان، به تعویق افتادن پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد و ذوب آهن در سیزده استان و همسان سازی حقوق کارگران را نیز مورد اشاره قرار داد و خواستار حل مشکلات شد.

انتهای پیام

کد N972164