خسروی: مکه و مدینه دو شهر بین‌المللی اسلامی معرفی شوند

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد کرد مکه و مدینه به عنوان دو شهر بین‌المللی اسلامی اعلام شوند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، علیرضا خسروی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز یک شنبه مجلس اظهار کرد: متاسفانه حریم الهی به دست حکام پهن پیکری افتاده که مردانگی‌شان را در کشتار کودکان و زنان بیگناه یمنی نشان دادند.

وی افزود:‌ سعودی‌ها لیاقت اداره مشاهد را ندارند و مکه و مدینه باید از زیر نگین این حشرات بیرون کشیده شود و به عنوان دو شهر بین‌المللی اسلامی اعلام شوند.

خسروی با بیان اینکه سیاست کلی آمریکا حفظ چارچوب تحریم‌هاست خاطرنشان کرد: این موضوع از طریق برداشت و تفسیر نادرست یا از طریق انتقال تحریم‌ها به موضوعات دیگر از جمله حقوق بشر یا حمایت از مقاومت و موضوعات دیگر ادامه می‌یابد. با این اوصاف نبرد تفسیرها از متن برجام شروع شده و پیروز میدان کسی است که تفسیر خود را به طرف مقابل بقبولاند البته ما اعلام می‌کنیم اگر بناست تحریم‌ها برداشته نشود معامله باطل خواهد بود.

این نماینده مجلس ادامه داد: چرا دولت در میانه خدمتگزاری به مردم و در حالی که هزاران نیاز ضروری کشور شامل ازدواج جوانان، گره کور مسکن، بیکاری، اقتصاد مقاومتی و تولید داخل بی پاسخ مانده به فکر یارکشی انتخاباتی است ؟ آیا تکلیف دولت گشودن گره‌های اقتصادی است و یا فعالیت‌های انتخاباتی. متاسفانه رفتار برخی دولتمردان نشان می‌دهد آنها ماموریتی جز مذاکره با آمریکا و مدیریت انتخابات برای خود قائل نیستند.

وی یادآور شد: حمله به شورای نگهبان قطعا مذموم است آن هم با این ادبیات که مجلس اول بهترین مجلس تاریخ بوده در حالی که آن موقع حتی شورای نگهبان هم وجود نداشته است، غافل از این که همان زمان که شورای نگهبان حضور نداشت رئیس جمهور مملکت با لباس زنانه از کشور فراری شد. همچنین حمله به دولت‌های گذشته و این ادبیات که اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم تنش نلرزد یک ایرانی با شرف نیست پسندیده نبوده، چرا که آیندگان هم درباره ی ما قضاوت خواهند کرد.

نماینده مردم سمنان در مجلس تصریح کرد: متاسفانه عزل‌ و نصب‌های پاندولی و این که هر کس با ما نیست علیه ماست و جا به جایی فرمانداران و استانداران را پررنگ‌تر ازگذشته می‌بینیم.

خسروی با اشاره به رفت و آمد سرمایه گذاران خارجی به کشور اظهار کرد: آنها به کشور ما می‌آیند تا ببینند چه خبر است. تاکنون هیچ سرمایه‌گذاری نیامده که حرف سرمایه‌گذاری بزند، ما هم به آنها می‌گوییم ابتدا تحریمی که مربوط به شماست بردارید و بعد برای مذاکره به ایران بیایید.

وی با تاکید بر لزوم اهتمام خودروسازان برای اقناع ملت ایران به خرید تولید داخلی گفت: مبلغ واقعی قیمت خودرو 50 درصد قیمت آن اعلام شده است اگر نمی‌خواهید تولیدات را اصلاح کنید، با مردم بد برخورد نکنید و آنها را خائن نخوانید.

نماینده مردم سمنان در مجلس مشکل بیکاری ،ازدواج، هزینه‌های بالای زندگی و تحصیل فرزندان و مشکل مسکن را از مشکلات یکسان مردم در همه حوزه‌های انتخابیه عنوان کرد و با اشاره به مشکل بیکاری نیز خاطر نشان کرد: هم خود ما و هم زمین‌های کشاورزی از بی‌آبی عطشان هستیم و امیدواریم پروژه‌های مهم انتقال آب خزر به کویر مرکزی با سرعت بیشتری مورد رسیدگی قرار گیرد.

خسروی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس بر لزوم تکریم و تامین معیشت معلمان تاکید کرده و از عشایر سخت کوش برای تقویت تولید ملی قدردانی کرد.

وی در پایان از نیمه کاره ماندن ساختمان زندان مرکزی سمنان، بی‌مهری به بزرگترین باغ گردوی جهان در شهمیرزاد ، بی‌توجهی به شهر گردشگری شهمیرزاد و عدم گازکشی 17 روستای سمنان انتقاد کرد.

انتهای پیام

کد N972143