رویترز به نقل از فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق:

عراق با روسیه، ایران و سوریه علیه داعش همکاری می‌کند

ايران,عراق,سوريه,روسيه

یک مقام عراقی اعلام کرد: مسئولان نظامی این کشور در بغداد با روسیه، ایران و سوریه برای مقابله با داعش همکاری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، مسئولان نظامی این کشور در همکاری اطلاعاتی و امنیتی در بغداد با روسیه، ایران و سوریه برای مقابله با نیروهای داعش مشارکت می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آمده است: این توافق با افزایش نگرانی روسیه از حضور هزاران تروریست از روسیه و کسانی که در اقدامات جنایتکارانه داعش مشارکت دارند صورت گرفته است.

ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق روز جمعه در نیویورک گفته بود بغداد تاکنون پذیرای هیچ مشاور نظامی روس برای کمک به نیروهای عراقی نبوده است.

به گزارش رویترز، روسیه هفته‌های اخیر مشارکت نظامی خود در سوریه را افزایش داده است و همچنان بر لزوم حضور دمشق در تلاش‌های بین‌المللی برای جنگ علیه داعش تاکید می‌کند.

در این میان مقامات غربی گفته‌اند که جان کری وزیر امور خارجه آمریکا قصد دارد در هفته جاری در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک تلاش جدیدی را برای یافتن را حل مناسب برای بحران سوریه آغاز کند.

به گزارش ایسنا، فرماندهی عملیات مشترک ارتش عراق در حالی این بیانیه را منتشر کرده است که کرملین روز جمعه ادعای یک رسانه آمریکایی مبنی بر تشکیل یک مرکز همکاری مشترک میان روسیه، ایران و سوریه در بغداد را برای مقابله با داعش تکذیب کرد.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند مسایل داخلی کشورها شامل سوریه باید از طریق مذاکره و توسط مردم خود این کشور حل‌وفصل شود.

انتهای پیام

کد N972064