داعش به مواضع ارتش افغانستان حمله کرد

ایرنا نوشت: گروه تروریستی داعش صبح یکشنبه به مواضع نیروهای ارتش افغانستان در استان «ننگرهار» واقع در شرق این کشور حمله کرد. درگیری بین نیروهای وابسته به این گروه تروریستی و ارتش افغانستان بر سر کنترل پایگاه های ارتش در این منطقه همچنان ادامه دارد.

شبکه تلویزیونی «طلوع نیوز» افغانستان، اعلام کرد: این نخستین بار است که داعش به مواضع نیروهای ارتش افغانستان حمله می کند و درگیری ها اکنون در شهرستان «اچین» استان ننگرهار ادامه دارد.

«حاجی غالب» فرماندار شهرستان «اچین» به رسانه های محلی افغانستان گفت: افراد داعش نخست دو پاسگاه نیروهای افغان را تصرف کردند، اما پس از چند ساعت درگیری، نیروهای افغان دوباره آنان را به عقب راندند.
فرماندار شهرستان اچین گفت که چهار سرباز افغان در این درگیری ها زخمی شدند و تلفاتی به افراد داعش وارد شده است، اما تعداد و جزییات آن هنوز مشخص نیست.
همزمان با هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این سازمان با انتشار گزارشی اعلام کرد که 70 نفر از فرماندهان داعش از کشورهای عراق و سوریه در افغانستان مستقر شده اند و این گروه تروریستی در 25 استان افغانستان فعالیت دارد.
پیشتر مقام های امنیتی افغانستان اعلام کرده بودند که گروه تروریستی داعش فقط در استان «ننگرهار» فعالیت دارد و آن را مرکز اصلی فعالیت خود قرار داده است.
بر اساس گزارش سازمان ملل، داعش با برخی از اعضای گروه طالبان ارتباط برقرار کرده و تلاش دارد تا نیروهای این گروه را جذب کند تا به فعالیت های خود در افغانستان نظم و انسجام ببخشد.
در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که گروه تروریستی داعش در برخی مناطق افغانستان با نیروهای افغان درگیر شده اند که این درگیری ها در بعضی مناطق بسیار کم بوده است و شماری از افراد گروه القاعده، ازبکستان و پاکستان نیز در افغانستان به داعش پیوسته اند.
گزارش سازمان ملل افزوده است که نیروهای امنیتی افغان، داعش را در حال حاضر خطر جدی نمی دانند، اما آن را یک تهدید بالقوه می دانند و تحرکات آنان را در این کشور تحت نظر دارند.

52310

کد N972048