رحیم صفوی:

امیدواریم تا کمتر از 20 سال آینده از آل سعود خبری نباشد

سردار سرلشكر سيد يحيي صفوي,فاجعه منا,بی کفایتی آل سعود

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا تأکید کرد: امیدواریم تا کمتر از 20 سال آینده از آل سعود خبری نباشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی در آیین گرامیداشت سالروز عملیات ثامن‌الائمه و رونمایی از کتاب مجموعه عکس شوق وصال با اشاره به حمله عربستان به یمن و فاجعه منا، تصریح کرد: از خدا می‌خواهیم خون شهدای فاجعه حج امسال و آه و ناله هزاران شهید یمنی دامن آل سعود را بگیرد و در کمتر از 20 سال آینده مکه و مدینه به دست حکومتی عاقل و مومن اداره شود و از آل سعود خبری نباشد.

وی افزود: فاجعه حج امسال را خدمت حضرت بقیه‌الله (عج)، مقام معظم رهبری و خانواده معظم شهیدان این حادثه و مفقودالاثرها و مجروحین تسلیت عرض می‌کنم. تلخ‌تر از خود حادثه برخوردهای غیرمسئولانه، غیرانسانی و غیراسلامی پادشاهی سعودی است که برای کمک‌رسانی و نجات مجروحان و سرکشی به بیمارستان‌ها و سردخانه‌ها از سفر هیأت ایرانی ممانعت انجام می‌دهند.

رحیم صفوی اضافه کرد: اینها نشان‌دهنده این است که این رژیم مغرور، متبکر و سفیه است و یک تفکر غیرانسانی و کهنه دارد. امیدوارم پادشاهی سعودی با پذیرش مسئولیت در کوتاهی در تأمین امنیت حجاج از همه ملل اسلامی و ملت ما عذرخواهی کند. در غیر اینصورت نشان داده خواهد شد این رژیم کفایت، لیاقت و صلاحیت مدیریت حج را نخواهد داشت و مسلمان‌ها برای اداره مکه و مدینه و مراسم حج باید فکری بیاندیشند. چرا که این مراسم برای 1 میلیارد و 600 میلیون مسلمان است و مختص سعودی‌ها نیست.

فرمانده سابق سپاه پاسداران با بیان اینکه سعودی‌ها نشان دادند در مدیریت ناتوانند، اظهار کرد:امیدوارم دولت های اسلامی به خصوص آنهایی که حجاج‌شان آسیب دیده‌اند در مقابل این رژیم مغرور یک موضع فعال اتخاذ کنند و دست کم این پیشنهاد سیدحسن نصرالله را که یک کمیته حقیقت‌یاب برای روشن شدن این فاجعه تشکیل شود را اجرایی نمایند و اگر آل سعود از تشکیل این کمیته جلوگیری کنند باز هم بی‌کفایتی خود را برای کشف حقیقت نشان می‌دهد.

ادامه دارد...

کد N972031