تاکید نخست وزیر لبنان بر پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه و تروریسم

نخست وزیر لبنان ضمن تاکید بر اینکه بحران آوارگان سوری و پیامدهای ناشی از آن بزرگترین چالش برای لبنان است، بر اهمیت پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه، تروریسم و انزجار داخلی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترتنی النشره، تمام سلام، نخست وزیر لبنان در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: بحران آوارگان در لبنان مهمترین چالش‌ و مانع در مقابل توسعه کشور ماست. لبنان بار مهاجرت اجباری سوری‌ها را بر دوش می‌کشد و این مساله پیامدهای منفی بر اقتصاد ما گذاشته است. واکنش بین المللی برای مقابله با این بحران کافی نیست.

وی گفت: لبنان میزبان 2 / 1 میلیون آواره سوریه است و این مساله بر توسعه و محیط زیست لبنان تاثیر گذاشته و نهادهای دولتی در زمنیه آموزش، امنیت بهداشت و انرژی را فرسوده کرده است.

سلام بر احترام به حقوق بشر، برابری میان زن و مرد، دادن نقش به زنان در جامعه و تقویت دموکراسی و حاکمیت قانون و عدالت تاکید کرد و گفت: اصلاحات مساله ضروری برای تحقق توسعه پایدار است. بدون اصلاحات جامعه نمی‌تواند ثبات، امنیت، عدالت و انصاف داشته باشد.

وی گفت: تقویت شراکت جهانی شاید یکی از مهمترین اهداف باشد. وقت آن رسیده که جوامع پیشرفت بیشتری داشته باشند و از طریق کمک به کشورهای رو به رشد، به طور پایدار به خود کمک کنند.

سلام بر اهمیت پایان دادن به درگیری‌های مسلحانه، مقوله تروریسم، خشونت‌های طایفه‌ای و انزجار داخلی برای تضمین امنیت، ثبات و صلح در منطقه که شرطی اساسی برای تحقق توسعه و وظیفه اصلی تمامی رهبران و دولت‌هاست تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N972030