تاکید پادشاه اردن بر لزوم حل سیاسی بحران سوریه

سوريه

پادشاه اردن در دیدار با نخست وزیر آلبانی با تاکید بر لزوم دستیابی به راهکاری سیاسی برای بحران سوریه که مورد توافق همه طرف‌های بین المللی باشد از جامعه جهانی خواست در میزبانی از پناهجویان سوری به این کشور کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی اردن (پترا)، عبدالله دوم، پادشاه اردن در حاشیه هفتاد و دومین نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با نخست وزیر آلبانی دیدار و درباره تلاش‌های صورت گرفته برای مقابله با افراطی‌گری و تروریسم از طریق انتشار پیام صلح و دوستی اسلام که در ارزش‌هایی چون میانه‌روی، سازش و میانجی‌گری تجلی می‌یابد گفت‌وگو شد.

همچنین در این دیدار عبدالله دوم با راما درباره راه‌های تقویت روابط دو جانبه در زمینه مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی به ویژه در خصوص مقابله با تروریسم و افراطی‌گری که ثبات کل منطقه وجهان را تهدید می‌کند گفت‌وگو کرد.

پادشاه اردن در این دیدار با تمجید از تلاش‌های این کشور در زمینه معرفی چهره حقیقی اسلام به جهانیان بر حمایت امان از تلاش‌های اردن برای ایجاد یک مرکز منطقه‌ای برای انتشار فرهنگ سازی تاکید کرد.

پادشاه اردن در ادامه با اشاره به اهمیت هماهنگی‌های امنیتی میان دو کشور در چهارچوب مقابله با تروریسم و افراطی گری بر لزوم تلاش برای توقف یورش شهرک‌نشین‌ها و هتک حرمت مسجدالاقصی تاکید کرد.

وی در ادامه درباره تحولات اخیر بحران سوریه و حوادث جاری عراق بر لزوم دستیابی به راه حل سیاسی که مورد توافق همه طرف‌های بین المللی و ضامن حفظ وحدت ارضی و اتحاد ملی سوریه باشد و نیز کمک به عراق برای عبور از چالش‌های پیش رو به ویژه چالش امنیتی تاکید کرد.

عبدالله دوم در ادامه از جامعه جهانی خواست مسئولیت خود را در قبال یاری اردن برای تحمل فشار سنگین بحران آوارگان و پناهجویان سوری بپذیرد و به این کشور در زمینه میزبانی از حدود 4 / 1 میلیون پناهجوی سوری و ارائه خدمات اساسی به آنها کمک کند.

انتهای پیام

کد N971845