مالکی: حاکمیت عراق خط قرمز است/ شعار ما وحدت است نه تجزیه

عراق

نخست وزیر سابق و معاون اول رئیس جمهور عراق ضمن تاکید بر اینکه در حال حاضر توطئه‌هایی برای تجزیه عراق در حال اجرا است، گفت: ما در برابر تجزیه عراق مقاومت و با تمام توان خود از وحدت کشورمان دفاع می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز، نوری مالکی، نخست وزیر سابق عراق در نشست عشایر این کشور برای اعلام حمایت از ارتش و نیروهای مردمی در استان کربلا، گفت: برخی طرف‌ها و کشورهای منطقه‌ هستند که خواهان خیر و خوبی برای عراق نیستند. برخی شرکا نیز همچنان به دنبال حمایت از افکار حزب "بعث" و بازگشت به گذشته هستند، آن‌ها می‌دانند که ما هرگز از داوطلبانی که برای دفاع از عراق و مقدسات آن بسیج شده‌اند، دست نخواهیم کشید.

وی افزود: در حال حاضر توطئه‌های خبیثانه‌ای در حال اجرا است که هدف از آن از بین بردن نیروهای مردمی داوطلب از طریق خدشه دار کردن چهره آن‌ها با طرح اتهامات باطلی است که پشت آن طرح‌های سیاسی وجود دارد، این درحالی است که نیروهای مردمی نماد قدرت، وحدت و ثبات هستند.

رئیس ائتلاف دولت قانون در ادامه گفت: امروز توطئه‌ها علیه عراق به سمت تجزیه آن پیش می‌رود و در قالب ادعاهای مختلف مطرح می‌شود؛ یک بار با پوشش گارد ملی و بار دیگر با عنوان به حاشیه راندن که تنها تعداد اندکی از مسئولان سیاسی عراقی از آن حرف می‌زنند. اما باید از این مسئولان سوال کنیم که این به حاشیه راندن در دولت کنونی و دولت‌های سابق کجا بوده است؛ دولت‌هایی که متشکل از تمامی بخش‌های جامعه عراق بوده‌اند.

مالکی تاکید کرد: سلاح، اراده و صندوق انتخابات در دست ما وجود دارد و هرگز در قبال افرادی که عراق را از خون شهدا پر کرده‌اند عقب نشینی نخواهیم کرد. عراق تجزیه پذیر نیست. ما در برابر تجزیه عراق مقاومت خواهیم کرد و با تمام توان خود از وحدت وطنمان دفاع خواهیم کرد؛ چراکه شعار ما وحدت است نه تجزیه. حاکمیت عراق برای ما خط قرمز و مقدسی است که لطمه زدن به آن جایز نیست.

انتهای پیام

کد N971610