اشتاین‌مایر خواستار حفظ همکاری‌ها برای حل مناقشات اوکراین

وزیر امور خارجه آلمان اعلام کرد، تمامی جناح‌ها در مناقشات اوکراین باید به همکاری سازنده خود در آستانه نشست چهارجانبه نرماندی ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فرانک والتر اشتاین‌مایر، رییس دستگاه دیپلماسی آلمان گفت که در آستانه نشست چهارجانبه‌ای که قرار است دوم اکتبر برگزار شود، لازم است تمامی جناح‌ها در اوکراین با یکدیگر همکاری سازنده‌ای داشته باشند.

نشست چهارجانبه نرماندی قرار است با حضور ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه،‌ آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، پترو پوروشنکو، رییس‌جمهوری اوکراین و فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه تشکیل شود که محوریت آن روند اجرای توافق‌های مینسک خواهد بود.

اشتاین‌مایر با اشاره به این نشست پیش رو گفت: انتظار دارم همکاری لازمی که به امضای توافق‌های مینسک منجر شد، همچنان برای حل بحران در شرق اوکراین و اجرای این توافق‌ها ادامه داشته باشد.

وزیر امور خارجه آلمان تصریح کرد: توافقی که در مورد سوخت به عمل آمده راهکاری عقلانی است که از بحران انسانی در اوکراین جلوگیری و از ثبات اجتماعی و اقتصادی این کشور اطمینان حاصل می‌کند.

انتهای پیام

کد N971363