یک عضو کمیسیون بهداشت خبر داد

ابلاغ دستورالعمل ویژه پیشگیری از کرونا به مراکز درمانی

سیاسی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از روز چهارشنبه قبل، دستورالعمل ویژه پیشگیری از کرونا به همه مراکز بهداشتی و درمانی ابلاغ شده است.

سیامک مره‌صدق در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا ضمن بیان این مطلب گفت: تمام بیمارستان‌ها موظف شده‌اند بر اساس سطح‌بندی اقدامات لازم را برای بیماری‌یابی و تشخیص به‌موقع شروع کنند.

وی ادامه داد: در تمام مناطقی که امکانات وجود داشته، تیم‌های مقابله با کرونا متشکل از پزشکان متخصص بیماری‌های تنفسی و بیهوشی تشکیل شده و همه واحدها برای تشخیص به موقع به حالت آماده‌باش درآمدند. در عین حال تمامی پزشکان عمومی در سراسر کشور به عنوان اولین خط مقابله در جریان مساله قرار گرفتند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اتفاقات اخیر عربستان و شهید و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنانمان، ممکن است امکان انجام قرنطینه در بدو ورود آنها وجود نداشته باشد اما همه افراد در بیمارستان‌ها از نظر ابتلا به بیماری کرونا مورد بررسی قرار می‌گیرند و اگر کوچکترین شکی پیدا شود به سرعت با این بیماری مقابله خواهد شد.

مره‌صدق همچنین تاکید کرد:‌ لازم می‌دانم از هماهنگی‌های وزارت بهداشت در این رابطه تشکر کنم و به نظرم مواجهه این وزارتخانه با موضوع، یکی از نمونه‌های برخورد مناسب قبل از وقوع اتفاق است.

نماینده کلیمیان در مجلس یادآور شد: در عین حال نیاز است بر تیم‌های درمانی مبارزه با کرونا نظارت دقیقی صورت گیرد تا کارشان را به نحو احسن انجام دهد. مجلس و کمیسیون بهداشت نیز قطعا پیگیر این مساله هستند و طبق ارزیابی‌های ما در حال حاضر در اکثریت بیمارستان‌های آموزشی مراکز مقابله با کرونا تشکیل شده است.

انتهای پیام

کد N971324