گروهک انصار الشریعه لیبی بیعت با داعش را تکذیب کرد

سیاسی

گروهک موسوم به «انصار الشریعه» لیبی ضمن تکذیب بیعت با داعش، عنوان کرد افرادی که با داعش بیعت کرده اند جزء رهبران این گروه نبودند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه العرب، گروه موسوم به انصار الشریعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: اعضای انصارالشریعه در شهر سرت که با داعش بیعت کردند از رهبران ما در  بنغازی نبودند و در واقع بیعتی انجام نگرفته است.

انصار الشریعه بر عدم ارتباط با دولت نجات ملی در طرابلس و دریافت نکردن هر گونه کمک مادی و نظامی تاکید کرد. در این بیانیه آمده است: رهبران انصارالشریعه از موضع خود در مبارزه با داعش و مرتدین از دین دست بر نخواهد داشت.

گفتنی است ارتش وابسته به دولت موقت در لیبی که در طبرق مستقر است عملیات پاکسازی شهر بنغازی از عناصر گروهک انصار الشریعه و دیگر گروه های افرطی و گروهک داعش را که بخش از شهر را اشغال کرده، شروع کرده است.

لیبی از زمان سلطه شبه نظامیان فجر لیبی بر طرابلس پایتخت این کشور شاهد جنگ و ناامنی است. در حال حاضر دو دولت در لیبی مستقر است؛ دولت موقت و پارلمانی که در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده و مقر آن در طبرق قرار دارد و دیگری دولت نجات که برگرفته از کنگره ملی و در طرابلس مستقر است.