۰
در ادامه حضور در نیویورک؛

ظریف با کری دیدار کرد/ تأکید وزیر خارجه ایران بر اجرای کامل برجام

  • ۵۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای آمریکایی خود، بر لزوم تمرکز بر اجرای کامل برجام تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما از نیویورک، محمدجواد ظریف موضوع اصلی‌ این دیدار و اولویت خود را بحث و گفتگو درباره برنامه جامع اقدام مشترک‌ (برجام) اعلام کرد و گفت: در این مذاکرات بر اجرای کامل برجام تمرکز خواهیم کرد.

وی افزود: این برنامه را با هم شروع کردیم و معتقدیم با اجرای کامل آن می‌توان برخی‌ از بی‌ اعتمادی‌های دوجانبه را که در‌ چند دهه اخیر وجود داشته، بر طرف کنیم.

وزیر امور خارجه همچنین گفت: اوضاع منطقه و رخدادهای تاسف‌بار هفته گذشته در عربستان سعودی باید بررسی‌ شوند و ما از طریق مجار‌ی صحیح بین‌المللی آنها را بررسی‌ خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این دیدار گفت: این نخستین بار است که پس از جلسات وین، من و وزیر خارجه ایران دیدار داریم و از زحماتی که توسط همه برای ادامه مسیر کشیده شده است تقدیر می‌کنم.

جان کری با اشاره به وجود موضوعات بسیار برای بحث با وزیر امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: این هفته فرصت عمده‌ای برای کشور‌های مهم در تلاش برای حل اختلاف‌های خاورمیانه خواهد بود.

وی تصریح کرد: نیازمند دستیابی به صلح و مسیری رو به جلو در سوریه، یمن و منطقه به طور کل هستیم و به نظرم فرصت‌هایی در این هفته در‌ مذاکرات پیش خواهد آمد که پیشرفت حاصل شود.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین گفت: ما همیشه در مورد شهروندان آمریکا و بازداشت آنان در هر منطقه از جهان صحبت می‌کنیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.