تاکید محسن رضایی بر راه‌اندازی پژوهشکده مکران با گرایش اقتصاد دریا‌ محور

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام,مجمع تشخيص مصلحت نظام

کمیسیون مشترک جهت راه‌اندازی پژوهشکده اقتصاد با محوریت دریا با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس کمیسیون زیربنایی و امور تولیدی دبیرخانه مجمع و روسای چهار دانشگاه جنوب کشور، برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن رضایی در این جلسه با اشاره به ضرورت‌ها و اهداف راه‌اندازی یک پژوهشکده سیاستگذاری در سواحل جنوب کشور جهت پشتیبانی علمی از فعالیت‌های اقتصادی کشور در بخش‌های دولتی و عمومی و خصوصی گفت: ما به دنبال راه اندازی یک بخش اجرایی جدید برای دبیرخانه مجمع نیستیم بلکه در پی یک ساماندهی علمی هستیم که مانند یک پل بین سیاست های کلان و صحنه اجرا عمل کند.

وی افزود: ممکن است پژوهشگاه سیاستگذاری مکران برای یک بنگاه بزرگ اقتصادی و مقیاس‌های بزرگ سرمایه گذاری، مشاوره و برنامه ارائه بدهند. در این صورت برای ما مهم است که اهداف و بندهای سیاست های کلان در آن مشاوره‌ها، مد نظر قرار بگیرند.

در این جلسه روسای دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان، دانشگاه دولتی زاهدان، دانشگاه چابهار، دانشگاه هرمزگان و علی مبینی دهکردی، رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را پیرامون راه اندازی پژوهشکده اقتصاد با محوریت دریا ارائه کردند و مقرر شد طرحی، تهیه و به وزارت علوم جهت تصویب ارائه شود.

انتهای پیام

کد N971173