۰

تاکید محسن رضایی بر راه‌اندازی پژوهشکده مکران با گرایش اقتصاد دریا‌ محور

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام,مجمع تشخيص مصلحت نظام

کمیسیون مشترک جهت راه‌اندازی پژوهشکده اقتصاد با محوریت دریا با حضور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، رئیس کمیسیون زیربنایی و امور تولیدی دبیرخانه مجمع و روسای چهار دانشگاه جنوب کشور، برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن رضایی در این جلسه با اشاره به ضرورت‌ها و اهداف راه‌اندازی یک پژوهشکده سیاستگذاری در سواحل جنوب کشور جهت پشتیبانی علمی از فعالیت‌های اقتصادی کشور در بخش‌های دولتی و عمومی و خصوصی گفت: ما به دنبال راه اندازی یک بخش اجرایی جدید برای دبیرخانه مجمع نیستیم بلکه در پی یک ساماندهی علمی هستیم که مانند یک پل بین سیاست های کلان و صحنه اجرا عمل کند.

وی افزود: ممکن است پژوهشگاه سیاستگذاری مکران برای یک بنگاه بزرگ اقتصادی و مقیاس‌های بزرگ سرمایه گذاری، مشاوره و برنامه ارائه بدهند. در این صورت برای ما مهم است که اهداف و بندهای سیاست های کلان در آن مشاوره‌ها، مد نظر قرار بگیرند.

در این جلسه روسای دانشگاه‌های شهید باهنر کرمان، دانشگاه دولتی زاهدان، دانشگاه چابهار، دانشگاه هرمزگان و علی مبینی دهکردی، رییس کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود را پیرامون راه اندازی پژوهشکده اقتصاد با محوریت دریا ارائه کردند و مقرر شد طرحی، تهیه و به وزارت علوم جهت تصویب ارائه شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.