وزیر دفاع:

حکام بی‌توجه به وظیفه مهم مدیریت حج، مسئول فاجعه منا هستند

وزارت دفاع,وزير دفاع,فاجعه منا

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با ابراز تاسف از فاجعه منا و عرض تسلیت به خانواده‌های قربانیان این فاجعه گفت: حکام متکبر، جاه طلب، بی تجربه و بی‌توجه به وظیفه مهم مدیریت حج، که به جای خادم الحرمینی به یک دولت متجاوز تبدیل شده است مسئول این فاجعه هولناک هستند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در نشست دبیران و کارشناسان کمیسیون‌های هیئت دولت که به مناسبت هفته دفاع مقدس در وزارت دفاع برگزار شد با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، اتحاد، انسجام، مدیریت تحول گرا، تدبیر، تعقل، برنامه ریزی هدفمند و شجاعت در اتخاذ تصمیم و اجرا را از درس‌های دفاع مقدس برشمرد و تصریح کرد : امروز امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران حاصل ایثار و مقاومت جانانه‌ای است که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در مقابل نظام سلطه خلق کرده است.

وزیر دفاع، کار برای خدا، اعتقاد و اعتماد به نصرت الهی را از تاثیرات فرهنگ دفاع مقدس برشمرد و افزود: با الهام از این فرهنگ متعالی، دولت خدمت گزار قادر خواهد بود اهداف برنامه‌های خود را به نحو شایسته‌ای تحقق بخشد.

دهقان رمز کارآمدی دولت خدمت گزار و نقش آفرینی موثر در عرصه منطقه‌ای و بین المللی را انطباق و سازگار بودن اولویت‌های آن با خواست مردم و تلاش برای اقدامات همه جانبه، فراگیر، اساسی، ماندگار و تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها در سایه رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی دانست و افزود: کمیسیون‌های دولت در پیشبرد این روند می‌توانند نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای را ایفا کنند.

وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن با توسعه تنش، بی ثباتی و ایجاد فضای ناامن، در صدد انهدام توانمندی های انسانی، مادی و معنوی جهان اسلام، تقویت سلطه خود و دامنه نفوذ رژیم صهیونیستی است افزود: امروز جریان های تروریستی در عراق، سوریه، یمن و لبنان با حمایت آمریکا، اسرائیل و عربستان به جان ملتهای مسلمان افتاده اند که ثمره حضور این جریانها بی ثباتی، نسل کشی، آوارگی و جنگ و خون ریزی در منطقه است.

وزیر دفاع گفت: با بیداری و هوشیاری مسلمانان طرح‌های شرارت آمیز آنان همچون گذشته به شکست منجر خواهد شد و پیروزی از آن مقاومت است.

وی تاکید کرد: کمک به ثبات و امنیت منطقه برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است و برای دستیابی به این ثبات و امنیت، هرجا کمک و حمایت لازم باشد، نقش آفرینی می کند.

در ابتدای این نشست، حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت از ایجاد فضای مناسب و ارتباط منظم و مستمر وزارت دفاع با هیئت دولت تشکر کرد و خواستار انتقال تجربیات وزارت دفاع به سایر مراکز و دستگاه‌های اجرایی شد.

وی گفت: تقویت فرایند و اقدامات کارشناسی در دستگاههای اجرایی در تسهیل و اثربخشی مصوبات دولت بسیار مؤثر است.

در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده در وزارت دفاع به منظور ارتباط مستمر با دولت در جهت پشتیبانی از نیروهای مسلح و برنامه های دفاعی توسط سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع ارائه شد.

انتهای پیام

کد N971163