با صدور پیامی؛

روابط عمومی ارتش جان باختن حجاج در حادثه منا را تسلیت گفت

سیاسی

در پی حادثه جانگداز جان باختن جمع کثیری از حجاج بیت الله الحرام در منا، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بیانیه‌ای این حادثه را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی حادثه جانگداز جان باختن تعدادی از حجاج بیت‌الله‌الحرام در منا، روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیام تسلیتی صادر کرد.

در بخشی از این پیام آمده است: فاجعه مصیبت بار در سرزمین وحی آن هم در موسم معنوی حج که موجب جان باختن و مجروح شدن شمار کثیری از حجاج بیت الله الحرام از جمله تعدادی از هموطنان عزیزمان شد، موجب تاثر عمیق و تالم شدید آحاد فرماندهان، روحانیون و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران شد.

این پیام تاکید می کند: دنیای اسلام و دلهای دهها خانواده داغدار هنوز از حادثه مصیبت بار سقوط چرثقیل در حرم امن الهی التیام نیافته بود که خبری مصیبت بارتر، دل همه مسلمانان جهان را به درد آورد و حلاوت و شیرینی عید سعید قربان را به کام امت اسلامی تلخ کرد. فاجعه ای که به واسطه سوءمدیریت برگزارکنندگان مناسک حج، این بار در منا حجاج بیت الله الحرام را به خاک و خون کشید و امت اسلامی را عزادار کرد.

در پایان این پیام آمده است: روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت این مصیبت بزرگ به ساحت مقدس ولی الله الاعظم حضرت صاحب الزمان (عج) و مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و تمامی هموطنان به ویژه خانواده های معظم قربانیان، از خداوند متعال علو درجات برای جان باختگان، صبر جزیل برای بازماندگان و شفای عاجل برای مجروحین این حادثه مسالت دارد و برابر تدابیر ابلاغی آماده هرگونه کمک رسانی، اعزام تیم های امداد و نجات و انتقال و پذیرش مجروحین حادثه دیده است.