وزیر کشور:

دولتی که اولویتش کشتار مردم یمن است، نمی‌تواند میزبان حجاج باشد

فاجعه منا

وزیر کشور با تسلیت جانباختن زائران بیت الله حرام در فاجعه منا گفت: مسئولیت ستاد ویژه پیگیری این حادثه به وزارت کشور واگذار شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالرضا رحمانی فضلی در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان وزارت کشور گفت: پیگیری حقوقی حادثه، جمع آوری مستندات حادثه، برنامه ریزی به منظور تشییع پیکرهای پاک جانباختگان حادثه دلخراش منا، رسیدگی به خانواده‌های آنان و دیگر اقدامات مرتبط با این موضوع به وزارت کشور سپرده شده است و پیگیری حادثه را جزو وظایف نظام می‌دانیم.

وی با اشاره به ناتوانی دولت عربستان در اداره و مدیریت برنامه های مرتبط با مناسک حج گفت: نداشتن احساس مسئولیت، مدیریت ضعیف و عدم تعیین اولویت امور حج از سوی دولت عربستان منجر به جان باختن هزاران زائر خانه خدا شد و دنیای اسلام باید برای این موضوع مهم چاره اندیشی کند.

رحمانی فضلی افزود: دولتی که اولویت نخست آن کشتار مردم بی‌گناه یمن و تجهیز تروریستهای جنایتکار منطقه است قطعا نمی‌تواند مسئولیت عظیم میزبانی از حجاج را داشته باشد و باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به حوادث سالهای پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به رهبری امام راحل(ره) را اوج قله رفیع مبارزات مردم ایران دانست و گفت: تفاوت انقلاب اسلامی با سایر نهضتهای مشابه آن تحول درونی در دلها و جانها و تفکر و اندیشه مردم مسلمان ایران بود، به گونه‌ای که هیچ قدرت نظامی نتوانست در مقابل اراده این ملت بایستد و حماسه 8 سال دفاع مقدس به زیبایی ترسیم شد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه مفاهیمی همچون ایثار، عشق به رهبری، وفاداری، صبر و تحمل، انسجام و هماهنگی ملی و اطاعت از ولایت فقیه در 8 سال دفاع مقدس به خوبی به منصه ظهور رسید افزود: خاطرات رشادتهای شهیدان،جانبازان،آزادگان و خانواده های معظم ایثارگران همواره باید زنده نگه داشته شود تا این فداکاریها را هیچگاه فراموش نکنیم و ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب اسلامی علیه مردم ایران بویژه ایجاد جنگ روانی، تهدید نظامی و تحریمهای ظالمانه اقتصادی گفت: این اقدامات در مسیر امتداد جنگ تحمیلی صورت گرفت زیرا استکبار جهانی با ساختار نظام برگرفته از اسلام ناب محمدی(ص) قرائت عقلانی و فطری از اسلام، رهبری دینی آن و حاکمیت ارزشهای اسلامی و انسانی آن مشکل داشت اما با مقاومت ملت مسلمان ایران قدرت ایران اسلامی بر دنیا تحمیل شد و توانست توجه همه فطرت‌های پاک دنیا را به خود جلب کند.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی و نقش مهم آن در توسعه اقتصادی کشور و به تبع آن توانمندی در تمام عرصه‌های بین‌المللی گفت: با تکیه بر توان داخلی، عرصه‌های مدیریتی ارائه الگوهای عملی در این مسیر امکان پذیر است و می‌توانیم الگوی اقتصاد موفق را به جهان معرفی کنیم.

در این مراسم باشکوه همچنین پس از ارائه گزارشی از عملکرد مرکز مقاومت بسیج وزارت کشور از سوی فرمانده مرکز آقای شیخ محمد از جانبازان 70 درصد جنگ تحمیلی در سخنان کوتاهی توسل به ائمه اطهار و رهبری امام (ره) را رمز پیروزی رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس خواند و گفت: جنگ 8 ساله استکبار جهانی علیه ملت ایران تنها جنگ در تاریخ کشور است که در پایان آن حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست نداده ایم.

اجرای سرود های خاطره انگیز 8 سال دفاع مقدس از سوی یکی از هنرمندان کشورمان از دیگر برنامه های مراسم بزرگداشت دفاع مقدس مرکز مقاومت بسیج وزارت کشور بود.

انتهای پیام

کد N971059