بیانیه آیت الله وحید خراسانی درباره حادثه منا: آن ها در حالی جان دادند که در مواقف انبیا بودند

آیت الله حسین وحیدخراسانی,حادثه منا حج 1394شمسی

آیت‌الله وحیدخراسانی با صدور پیامی ضمن تسلیت به بازماندگان حادثه منا گفت: سعادتمند بازماندگانی که در این مصیبت صبر کنند و مشمول شفاعت درگذشتگان در درگاه خداوند باشند.

به گزارش خبرآنلاين به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر اين مرجع عاليقدر، متن اين بيانيه به اين شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعون
قال الله تبارک وتعالی: " وَ مَنْ یَخْرُجْ مِنْ بَیْتِهِ مُهاجِراً إِلَى اللَّهِ وَ رَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّه"[کسی که از خانه خود بیرون بیاید در حالی که بسوی خدا و رسولش هجرت می کند پس مرگش فرا برسد تحقیقا اجر او با خداوند می باشد]
خوشا به حال کسانی که در مهمانی خدا مصداق این آیه کریمه شدند؛ آنها کسانی هستند که امیرالمؤمنین علیه السلام درباره شان فرمود:" واختار من خلقه سماعا أجابوا إليه دعوته ، وصدقوا كلمته ، ووقفوا مواقف أنبيائه ، وتشبهوا بملائكته المطيفين بعرشه[خداوند از خلق خود اختيار كرد و برگزيد آنهایی را كه نداى منادى او را شنيدند و دعوت او را اجابت كردند و سخن او را تصديق نمودند. و ایستادند در جاهائى كه انبياء او در آنجا ایستادند و به ملائكه ای كه گرد عرش خدا می گردند، تشبه کردند]؛ آنان در حالی جان دادند که در مواقف انبیا بودند و کاری شبیه ملائکه عرش خدا می کردند. و به مقامی رسیدند که اجر آن بر خدا واقع شد؛ و این جمله فوق ادراک و بیان است.
و سعادتمند بازماندگانی که در این مصیبت صبر کنند و مشمول شفاعت درگذشتگان شان در درگاه خداوند باشند.

 

2929

کد N970989