در پیامی به وزیران خارجه کشورهای اسلامی

ظریف: امیدواریم عربستان از تجارب سایر کشورها در انجام فریضه حج استفاده کند

وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال پیام به همتایانش در کشورهای اسلامی که شهروندان آنان در حادثه روز عید قربان در منا جان باخته و یا مجروح شده‌اند با این بازماندگان این فاجعه ابراز هم‌دردی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدجواد ظریف در این پیام ابراز امیدواری کرده است، "کارگزاران اجرایی دولت عربستان با درک مسوولیت خطیر خود در جهت برگزاری بهینه مراسم حج زمینه‌های مشورت، همکاری و استفاده از تجارب سایر کشورهای اسلامی در انجام فریضه حج را فراهم آورند. متاسفانه این دومین حادثه دردناک در حج امسال بود که موجب جریحه‌دار شدن احساسات امت اسلامی شد و امنیت و سلامت حجاجی را که به بیت الله الحرام مشرف شده بودند به مخاطره انداخت. امیدوارم کارگزاران اجرایی دولت عربستان با درک مسوولیت خطیر خود در جهت برگزاری بهینه مراسم حج زمینه‌های لازم برای مشورت، همکاری و استفاده از تجارب سایر کشورهای اسلامی را در انجام این فریضه الهی فراهم کرده و مانع از بروز وقایع مشابه در آینده گردند."

به گزارش ایسنا، صبح روز پنج‌شنبه دوم مهرماه در مسیر حرکت حجاج به سمت رمی جمرات ازدحام شده و به دلایل نامشخص دو مسیر خروجی بسته شد که در اثر آن فاجعه اسف‌بار، تعداد زیادی از حجاج و ازجمله 136 حاجی ایرانی جان باختند.

انتهای پیام

کد N970888