از سوی ظریف و موگرینی اعلام شد

تخت‌روانچی و اشمید مسئول مذاکرات درباره برجام و روابط

محمدجواد ظريف,مجيد تخت روانچي,فدریکا موگرینی,برجام

مجید تخت‌روانچی و هلگا اشمید از سوی ظریف و موگرینی به عنوان مسئول مذاکرات سطح بالا درباره پیگیری تعهدات دو طرف در چارچوب برجام و مسائل مورد علاقه مشترک دو طرف در زمینه‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بیانیه مطبوعاتی موگرینی و ظریف پس از دیدار روز جمعه در نیویورک به شرح زیر است:

فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز 3 مهرماه 1394 در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار کردند. دو طرف در این دیدار بر تعهد خود در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک که به آغاز مسیر احیای روابط دو جانبه در زمینه‌های مختلف و همکاری در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی می‌انجامد، تاکید کردند. هم‌چنین اقدامات بیشتری از طریق گفت‌وگوهای سطح بالا و در برگیرنده مسائل مورد علاقه مشترک دو طرف در زمینه‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی صورت خواهد گرفت.

مدیریت این مذاکرات توسط آقای مجید تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و خانم هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود و در این راستا اولین دور گفت‌وگوهای دو طرف قبل از پایان سال 2015 انجام خواهد شد و متعاقب آن وزیران خارجه در سال آینده میلادی با یکدیگر ملاقات خواهند کرد.

در خصوص تبادل نظر پیرامون مسائل منطقه‌ای، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و نماینده عالی اتحادیه اروپایی بر لزوم پایان یافتن جنگ در سوریه که رنج و محنت زیادی بر جای گذاشته تاکید کردند. دو طرف آمادگی خود را برای همکاری در چارچوب تلاش‌های سازمان ملل اعلام کرده و درباره چگونگی رسیدن به این هدف تبادل نظر کردند.

انتهای پیام

کد N970842