/فاجعه منا/

تجمع اعتراضی دانشجویان و اساتید دانشگاه امام صادق(ع) در واکنش به فاجعه منا

دانشگاه امام صادق ع ,فاجعه منا

تجمع اعتراض‌آمیز اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق (ع) در محکومیت جنایت آل سعود در خصوص وقوع فاجعه منا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه امام صادق (ع) ظهر امروز شنبه در مقبره‌الشهداء این دانشگاه در محکومیت آل سعود در خصوص فاجعه منا تجمعی اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع شعارهای "الله اکبر"، "مرگ بر آل سعود خائن"، "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر قاتلین امت اسلامی" سر دادند.

همچنین پلاکاردهایی با مضمون "مرگ بر آل سعود، جانی بی‌کفایت"، "آل سعود خائن‌الحرمین"، "بیت‌الله مانده به دست حرامیان" و "آل سعود لیاقت میزبانی مهمانان خدا را ندارد" در دست تجمع‌کنندگان بود.

در این تجمع همایون رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع)، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که انقلابمان زنده است و در هفته دفاع مقدس حال و هوای جبهه دوباره به کشور بازگشته است. باید دعا کنیم خداوند این شهدا را با سیدالشهداء (ع) محشور کند. در تحلیل این جریان صحبت‌های متفاوتی مطرح شده که من به چند تحلیل اشاره می‌کنم.

وی افزود: یک تحلیل این است که به خاطر پسر ناخلف سلمان یعنی محمد بن سلمان که می‌خواسته سنگ پرتاب کند این ماجرا اتفاق افتاده. شاید بتوان قسمتی از این اتفاق را به بدوی و وحشی بودن و سوابق تاریخی این خاندان بازگرداند. چون کشتن برای صهیونیست‌ها کار راحتی است و من اصرار دارم این خاندان را با صهیونیست پیوند دهم.

همایون گفت: تحلیل دوم این است که اختلافات داخلی خاندان آل سعود و جنگ قدرتی که بین آنها در گرفته می‌تواند از عوامل دیگر باشد چون هر کدام سعی می‌کنند دیگری را بی‌کفایت نشان دهند. شاه سعودی تلاش دارد محمد بن نایف ولیعهد را به عنوان مسئول حج بی‌کفایت جلوه دهد تا شرایط برای ولیعهدی پسرش محمد بن سلمان فراهم شود و به نظر می‌رسد تسویه حساب‌های خونینی از سهمیه مسلمانان و نه از آل سعود پیش رو داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تحلیل دیگر این است که گروهی از این وقایع استفاده می‌کنند تا حج را تعطیل کنند. اداره حج و اجرای عملیات حج و ورود مردم به خصوص ایرانیان به کشور آل سعود برای آنها نمی‌ارزد و ممکن است بخواهند به طور کلی موضوع حج را به تعطیلی بکشانند. برای ما ثابت شد که آنها با انقلاب ایران و شیعیان ضدیت دارند و بدون آنکه چیزی هزینه کنند به راحتی شهدای زیادی از ما گرفتند.

رئیس دانشکده فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع) اظهار کرد: تحلیل آخر این است که شیطان بزرگ حرکاتی را صرف‌نظر از اراده آل سعود انجام می‌دهد و می‌خواهد نشان دهد آل سعود لیاقت ندارد و باید جابجا شود تا راه حضور آمریکا به جای آل سعود را در این کشور باز کند.

وی در ادامه با اشاره به وظیفه مسلمانان یادآور شد: از زمان بیداری اسلامی وارد دور دوم انقلاب شده‌ایم و این شهدا، شهدای مرحله دوم انقلاب هستند. انقلاب اسلامی و نظام ولایت فقیه باید در جهان اسلام مطرح شود و دشمنان هم متوجه این قضیه شده‌اند و در حال موضع‌گیری در مقابل آن هستند.

همایون در پایان گفت: ما هنوز به سطح حکم جهاد نظامی نرسیده‌ایم ولی در یک جهاد علمی، فرهنگی و محتوایی هستیم و نباید بگذاریم باب جهاد بسته شود. ان‌شاءالله خداوند باب شهادت را برای ما تا پیروزی باز بگذارد تا روزی که بتوانیم پرچم را به صاحب اصلی‌اش برسانیم.

در پایان این تجمع بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) قرائت و اعلام شد که دانشجویان فردا ساعت 4 بعد از ظهر تجمع اعتراض‌آمیزی را مقابل سفارت عربستان برگزار خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N970699