قلیچدار اوغلو: عدالت و توسعه مانع صلح می‌شود/ راه‌حل مساله کردها نظامی نیست

اردوغان,ترکیه

رهبر حزب "مردم جمهوری‌خواه" ترکیه با تاکید بر اینکه حزب عدالت و توسعه مانع برقراری صلح در ترکیه می‌شود گفت، مشکل کردها تنها با اقدامات نظامی حل نمی‌شود و نیازمند "اجماع و برادری" است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه در جریان کمپین انتخاباتی‌اش گفت: این مساله در حال حاضر قابل حل نیست چراکه سیاستمداران از راه‌حل‌های نظامی برای این مساله حمایت کرده‌اند. این مشکل تنها با اجماع، همبستگی و برادری حل می‌شود.

قلیچدار اوغلو پس از آنکه در سال 2010 میلادی به عنوان رهبر بزرگترین حزب لائیک و اصلی‌ترین حزب اپوزسیون ترکیه انتخاب شد، نقشه راه حزبش را درخصوص مساله کردها به دولت ارائه داد اما پاسخ آنها این بود که دولت به تنهایی راه‌حلی برای این مشکل پیدا می‌کند.

وی در اظهارات خود بار دیگر به نقشه راه حزبش اشاره کرد. قلیچدار اوغلو گفت که حزب عدالت و توسعه مانعی برای دستیابی به راه‌حلی برای این مشکل است.

وی گفت: پس از انتخابات پارلمانی 7 ژوئن سال جاری میلادی، حزب عدالت و توسعه قصد دارد انتخابات زودهنگام برگزار کند تا به جاه‌طلبی خود مبنی بر ایجاد یک دولت تک‌حزبی دست یابد. از آن زمان به بعد است که اقدامات تروریستی آغاز شده است.

قلیچدار اوغلو افزود: حزب عدالت و توسعه می‌گوید این مشکلات از سر گرفته شده چراکه نتوانسته یک دولت تک‌حزبی قوی تشکیل دهد. آنها به شهروندان می‌گویند به ما رای دهید در غیر این صورت با چنین مشکلاتی روبه‌رو خواهید شد. من از تمامی رای‌دهندگان می‌خواهم تا مانع این حقه حزب عدالت و توسعه شوند.

انتهای پیام

کد N970301