بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تهران طی بیانیه ای خواستار شدند؛

حضور آحاد مردم در تجمع اعتراض آمیز یک شنبه مقابل سفارت عربستان

بسيج دانشجويي,فاجعه منا

بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تهران در واکنش به بی کفایتی رژیم سفاک آل سعود و فاجعه منا بیانیه ای مشترک منتشر کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح ذیل است:

عید قربان امسال نه تنها برای ملت بزرگ ما، بلکه به کام تمامی کشورهای مسلمان و آزاده جهان تلخ شد. ما این واقعه بسیار غم‌انگیز و تلخ را در حالی به مولا وسرور خود حضرت مهدی(عج) و جانشین ایشان مقام عظمی ولایت و خانواده حجاج قربانی و همچنین تمام ملت بزرگ ایران، تسلیت می‌گوییم که وجودمان از شدت حزن جریحه‌دار است و از شدت خشم دندانهایمان را به هم فشرده‌ایم و مشت‌هایمان را به هم گره کرده ایم.

این حادثه پیشتر از آنکه خوی آل سعود مسلمان کش را فاش کند فریاد مظلومیت امت اسلام است. در دنیای امروز ما هر روز تعدادی از مسلمانان در نقاط مختلف قربانی مستکبران و گردنکشانی می‌شوند که برای رسیدن به مقاصد کثیف خود از کشتن و غارت مسلمانان هیچ ترسی ندارند. اما تلخ تر از هجمه استکبار و دست نشانده های آنها عدم موضع گیری قاطع و صریح برخی مسئولان داخلی است. این حداقل درخواست ما از مسئولان مربوطه است که با موضع‌گیری انقلابی و صریح خود در چنین مواقعی بر قلب داغدیده امت اسلامی و به خصوص مردم عزیز ایران مرهمی باشند؛ چرا که به تجربه دریافته‌ایم که مسامحه و مصالحه با گردنکشان و سفاکان عالم نه تنها دردی از ما درمان نمی‌کند بلکه از ما جهت رسیدن به منافع شیطانی خود بهره خواهند برد و در بهترین شرایط همچون بردگان و کنیزان، ما را در بازار عالم به فروش می‌رسانند.

خواسته ما از مسئولان آن است که متوجه باشند دولت خونخوار عربستان دیگر لیاقت خدمت به حجاج بیت الله الحرام را ندارد و اتخاذ هرگونه موضعی کمتر از این،کمک به پایداری این دولت مرتجع و ادامه این گونه کشتارهای به اصطلاح غیر عمدی خواهد بود. اولویت آل‌سعود امروز کشتار مردم یمن است تا از نفوذ و گسترش فرهنگ مقاومت جلوگیری کند لذا کلید‌داری خانه خدا و مدیریت دو شهر مکه مکرمه و مدینه منوره باید به دست امت اسلام قرار گیرد. پر واضح است آن دولتی که گوش به زبان مستکبران عالم دارد لیاقت انجام هیچ کاری جز نوکری شیطان بزرگ را نخواهد داشت و این برای ما درس دیگری است تا بدانیم دشمنان ما از کم عقلان و بی‌خردان قرار داده شده اند.

ما اعلام می کنیم که خوشبینی به استکبار و دست نشانده های آنان مقدمه سقوط ما را فراهم خواهد کرد لذا ما به جای خوشبینی به دولت عربستان مبنی بر اتفاقی بودن حادثه پنج شنبه و در جهت اعتلای امت اسلام درخواست خلع‌ید مدیریت مناسک حج را از دست آل سعود خواستاریم.

در آخر از توده های مختلف مردم دعوت می‌کنیم تا مقابل سفارت عربستان در روز یکشنبه تجمعی اعتراض آمیز صورت گیرد تا مرهمی باشد بر قلب داغدیدگان و همچنین پیامی باشد برای مسئولان مسامحه کار داخل کشور.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام

کد N970249