سازمان ملل طرف‌های لیبیایی را به آزادی زندانیان فراخواند

سازمان ملل متحد,لیبی

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لیبی از همه طرف‌های لیبیایی خواست همسو با قوانین بین‌المللی درباره حقوق بشر و توافق سیاسی حاصل شده، تمامی بازداشت شدگان را آزاد کرده و اجازه دهند آنها به جمع خانواده‌هایشان بازگردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری الجزیره، برناردینو لئون، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لیبی ضمن تبریک عید قربان، تاکید کرد آزادی زندانیان نشان‌دهنده احترام به حقوق بشر و مطابق با توافق سیاسی است که طرف‌ها به آن دست یافته‌اند و باعث اعتمادسازی میان لیبیایی‌ها می‌شود.

وی در ادامه از گروه‌های لیبیایی خواست منافع کشورشان را در اولویت قرار دهند و در راستای برقراری صلح در کشور، تلاش‌هایشان برای حمایت از توافق سیاسی را همسو کنند.

دور جدید مذاکرات لیبی در دهم ماه جاری میلادی در شهر صخیرات مراکش با نظارت سازمان ملل برگزار شد و طرفین برای پایان دادن به درگیری‌ها به توافق رسیدند.

لئون سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که طرف‌های لیبیایی به توافق سیاسی نهایی دست‌ یافته‌اند و سازمان ملل تا ابتدای اکتبر آتی به این گروه‌ها مهلت داده این توافق را نهایی کنند.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در لیبی افزود: در حال حاضر نام پنج نفر برای برعهده گرفتن سمت‌های عالی دولت جدید معرفی شده‌اند. مذاکرات به پایان رسیده اما طرف‌های لیبیایی پس از عید قربان در مورد نخست وزیر جدید و کابینه‌اش به مذاکره می‌نشینند.

انتهای پیام

کد N970202