آیت‌الله هاشمی شاهرودی:

علمای جهان اسلام تغییر مدیریت حرمین شریفین را مطالبه کنند

سیاسی

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: از علمای جهان اسلام می‌خواهیم با وحدت کلمه خواستار تغییر در مدیریت مراسم حج ابراهیمی در راستای تأمین امنیت حجاج شوند.

به گزارش خبرگزای مهر آیت الله هاشمی شاهرودی نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی ضمن محکومیت مسئولان سعودی در این حادثه تلخ، به خانواده های داغدار این حادثه تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَمَن يَخْرُجْ مِن بَيْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ يُدْرِكْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلى اللّهِ»

حادثه غمبار منی که باعث جان باختن و مصدومیت جمع کثیری از زائرین بیت الله الحرام شد موجب درد و اندوه جهان اسلام گردید. در این میان، مدیریت غلط و ناکارآمد دولت سعودی عمق این فاجعه را بیشتر و مسلمین جهان را آزرده تر می‌کند.

ضمن محکومیت اقدام نابجای رژیم آل سعود در بستن راه حاجیانی که از رمی جمرات بازمی گشتند و تسلیت به ساحت مبارک حضرت بقیه الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری و اعلام همدردی با خانواده های داغدار و آسیب دیدگان این حادثه عظیم و دعا برای بهبودی مجروحان آن، از علمای جهان اسلام، سران کشورهای اسلامی، مجامع اسلامی و امت مسلمان می خواهیم با وحدت کلمه، علاوه بر محکوم نمودن عملکرد ناصحیح مدعیان خدمت به حرمین شریفین در برگزاری حج ابراهیمی، خواستار تغییر در مدیریت این مراسم عظیم در راستای تأمین امنیت ضیوف الرحمان و ارائه خدمات مناسب به میهمانان سرزمین وحی باشند.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدمحمود هاشمی شاهرودی

نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری