پیام آیت الله هاشمی شاهرودی بمناسبت حادثه منی

مجلس خبرگان,فاجعه منا

در پی حادثه ناگوار منا آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با صدور پیامی ضمن محکومیت مسؤولان سعودی در این حادثه تلخ، به خانواده های داغدار این حادثه تسلیت گفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این پیام به شرح ذیل است:

«وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلی اللّهِ»

حادثه غمبار منی که باعث جان باختن و مصدومیت جمع کثیری از زائرین بیت الله الحرام شد موجب درد و اندوه جهان اسلام گردید. در این میان، مدیریت غلط و ناکارآمد دولت سعودی، عمق این فاجعه را بیشتر و مسلمین جهان را آزرده تر می کند.

ضمن محکومیت اقدام نابجای رژیم آل سعود در بستن راه حاجیانی که از رمی جمرات بازمی گشتند و تسلیت به ساحت مبارک حضرت بقیه الله الاعظم(عج)، مقام معظم رهبری و اعلام همدردی با خانواده های داغدار و آسیب دیدگان این حادثه عظیم و دعا برای بهبودی مجروحان آن، از علمای جهان اسلام، سران کشورهای اسلامی، مجامع اسلامی و امت مسلمان می خواهیم با وحدت کلمه، علاوه بر محکوم نمودن عملکرد ناصحیح مدعیان خدمت به حرمین شریفین در برگزاری حج ابراهیمی، خواستار تغییر در مدیریت این مراسم عظیم در راستای تأمین امنیت ضیوف الرحمان و ارائه خدمات مناسب به میهمانان سرزمین وحی باشند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدمحمود هاشمی شاهرودی

نایب رئیس و رئیس دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری

انتهای پیام

کد N970031