/فاجعه منا/

نوبخت از تشکیل ستادی در دولت برای پیگیری مسائل حجاج خبر داد

فاجعه منا

سخنگوی دولت گفت: ستادی در داخل کشور با مسوولیت وزیر کشور و تعداد دیگری از وزیران برای پیگیری مسائل مرتبط با حجاج تشکیل شده که هم‌اکنون اولین جلسه این ستاد هم در حال برگزاری است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه فوق‌العاده هیات وزیران با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر 65 هزار زائر ایرانی در حج حضور دارند که مصیبت‌زده هستند و حج آن‌ها ناتمام است. باید با مدیریت شایسته‌ای مسائل مربوط به حجاج پیگیری شود.

او هم‌چنین با اشاره به این که در این جلسه نسبت به مدیریت دولت عربستان انتقاد صورت گرفت خاطرنشان کرد: قرار شد هیاتی به ریاست وزیر فرهنگ به همراه مسوولان هلال احمر و هواپیمایی سریعا به عربستان اعزام شوند و مسائل حجاج را مدیریت کنند.

وی خاطرنشان کرد: ستادی که در داخل کشور تشکیل شده، مسوول است که نحوه انتقال جان‌باختگان را به کشور پیگیری کند. باید برای مداوای مجروحان به سرعت عمل کنیم زیرا در عربستان تعداد کشته‌ها زیاد است و نوع مدیریت عربستان نشان داد که نمی‌توان از آن‌ها انتظار کار خاصی داشت.

نوبخت در پایان با بیان این که برای مسوولان عربستان شاید مسائل دیگری در اولویت باشد خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا زائران حج خود را به پایان برسانند. وزارت راه و شهرسازی نیز اعلام کرده که این آمادگی را دارد که به سرعت زائران را به کشور منتقل کند.

انتهای پیام

کد N969691