/فاجعه منا/

پیام تسلیت آیت الله جنتی به مناسبت وقایع غم‌بار مکه

دبیر شورای نگهبان در پیامی ضمن عرض تسلیت به مناسبت وقایع غم‌بار منا، خواستار اهتمام بیش‌تر علمای بلاد اسلامی به ساماندهی امور حج و حرمین شریفین، شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن پیام آیت الله جنتی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

... وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَی اللّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلی اللّهِ وَکَانَ اللّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا (نساء/100)

حادثه مصیبت ‌بار منا و حوادث غمبار و مسلسل وار حج امسال، که موجب عروج ملکوتی جمعی از زائران حرم الهی شد، گرچه برای آن عزیزان سفر کرده تا ملکوت؛ اجر و غفران و مرحمت الهی را در پی دارد، اما برای همه مسلمین مصیبتی بزرگ است. این جانب، این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر سلام الله علیه و نیز نائب برحقش ولی امر مسلمین جهان و همه مسلمین خصوصاً بازماندگان حوادث حج امسال تسلیت عرض می‌کنم.

بروز چند حادثه پی در پی در موسم حج امسال، آن هم در زمانه‌ای که اولیای امور سرزمین عربستان به جای اهتمام به مسوولیت خود در حسن تصدی حرمین شریفین، مشغول سرکوب ملت مظلوم یمن هستند، حقیقتی روشن را آشکارتر می‌کند و آن این که علمای بلاد و ممالک اسلامی، برای حسن تدبیر حرمین شریفین باید اندیشه و طرح مشخصی داشته باشند. از این رو از بزرگان عالم اسلام و نیز نهادهای بین المللی مسلمین تقاضا داریم؛ در فرصت عاجل ضمن بررسی این وقایع و حوادث به فکر بهبود مدیریت کنگره جهانی حج باشند. ان شاء الله»

انتهای پیام

کد N969687