/فاجعه منا/

قشقاوی از اعزام یک هیات ایرانی به عربستان برای بررسی فاجعه منا خبر داد

سیاسی

معاون وزیر خارجه ایران از سفر یک هیات ایرانی برای بررسی فاجعه منا به عربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسن قشقاوی، معاون کنسولی، پارلمانی و امور ایرانیان وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با بخش خبری 14 شبکه اول سیما با اشاره به تشکیل ستاد ویژه‌ای در وزارت خارجه برای پیگیری فاجعه منا افزود: بر حسب نظر وزیر خارجه و کمیته ویژه‌ای که در شورای عالی امنیت ملی تشکیل شده است، مقرر شد که بنده به همراه هیاتی از مدیران منطقه‌یی، مدیرکل کنسولی و دبیرکل جمعیت هلال احمرو هم‌چنین یک هیات رسانه‌یی در اسرع وقت به محض دریافت ویزا به عربستان برویم.

او سه هدف اصلی این هیات را در وهله‌ی اول تعیین تکلیف هرچه زودتر مفقودین این فاجعه، انتقال جان باختگان این فاجعه به کشور و رسیدگی به مصدومان و هم‌چنین پی‌گیری علت این فاجعه‌ی تلخ که گمانه‌زنی‌های مختلفی در مورد آن مطرح است عنوان کرد.

قشقاوی با بیان این کمیته ویژه‌ای که در وزارت خارجه تشکیل شده به خوبی در حال انجام وظیفه است ادامه داد: بعداظهر نیز جلسه‌ی ویژه‌ی هیات دولت تشکیل خواهد شد و صبح امروز نیز کمیته‌ای در شورای عالی امنیت ملی کشور این موضوع را بررسی کرد.

وی در مورد تعداد حجاج مفقدوی نیز تصریح کرد:آماری که اکنون وجود دارد حضوری و میدانی و از کاروان‌ها به‌دست آمده است. برخی از آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری هستند و یا در کاروان‌های دیگر حضور دارند بنابراین باید اجازه دهید که آمار دقیق در مورد مفقودان بعد از روشن شدن دقیق وضعیت آن‌ها اعلام شود.

انتهای پیام

کد N969508