ادامه حملات متجاوزانه عربستان به یمن/شورای امنیت انفجار تروریستی صنعاء را محکوم کرد

یمن

همزمان با شهادت یک خانواده یمنی در حملات متجاوزانه عربستان در استان حجه، شورای امنیت انفجار تروریستی صنعاء را محکوم کرد.

همزمان با شهادت یک خانواده یمنی در حملات متجاوزانه عربستان در استان حجه، شورای امنیت انفجار تروریستی صنعاء را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، طی حملات جدید ائتلاف متجاوز سعودی به استان حجه یمن هشت عضو یک خانواده به شهادت رسیدند.

ائتلاف متجاوز سعودی حملات دیگری را علیه مناطق مختلف صنعاء و پایگاه‌های انصارالله و نیروهای علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن در حدیده، تعز و صعده انجام دادند.

در مقابل نیز نیروهای ارتش یمن و انصارالله حمله ارتش عربستان با 50 تانک و صد خودروی نظامی برای بازپس گیری پادگان "الحثیره" در جیزان را ناکام گذاشتند. انصارالله و ارتش اخیرا کنترل این پایگاه را در دست گرفتند.

آن‌ها همچنین عملیات مهمی را علیه پایگاه‌های نظامی سعودی در جیزان انجام دادند که به منهدم شدن ده‌ها خودرو و تجهیزات نظامی عربستان انجامید.

این حملات همزمان با ادامه عملیات نیروهای زمینی ائتلاف متجاوز برای اشغال استان مأرب و پس از آن حمله به صنعاء صورت می‌گیرد. اخیرا نیز دولت مستعفی یمن و عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور فراری این کشور که در ریاض بودند به عدن بازگشتند.

این حملات و درگیری‌ها درحالی ادامه دارد که مذاکرات برای حل بحران یمن هنوز به جایی نرسیده است و فرستاده سازمان ملل به این کشور در حال تلاش برای بازگرداندن طرف‌های یمنی به پای میز مذاکره است.

از سوی دیگر شورای امنیت حمله تروریستی داعش به مسجد "البلیلی" در صنعاء را محکوم کرد. این حمله موجب کشته شدن 25 تن و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر شده بود.

اعضای شورای امنیت بر خطر تروریسم علیه صلح و امنیت بین المللی تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N969336