گفتگوی تلفنی اوباما و سیپراس در مورد بحران یونان

سیاسی

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در گفتگوی تلفنی با الکسیس سیپراس نخست وزیر یونان درباره تحولات منطقه و وضعیت اقتصادی این کشور صحبت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و اکسیس سیپراس نخست وزیر یونان در یک گفتگوی تلفنی درباره بحران مهاجران و وضعیت اقتصادی و بدهی های این کشور بحث و تبادل نظر کردند.

اوباما در این گفتگو پیروزی سیپراس در انتخابات بیستم سپتامبر یونان را تبریک گفت. بر این اساس رهبران دو کشور در این تماس تلفنی درباره اصطلاحات اقتصادی یونان در جهت پرداخت بدهی های این کشور، موضوع بحران مهاجران سوری و گفتگوهای این کشور با قبرس صحبت کردند.

رهبر حزب سیریزا که در جریان مبارزات انتخاباتی از مردم یونان خواسته بود شانس دومی به وی بدهند، پس از این پیروزی گفت: تشکیل این دولت، پیروزی مردم است. ما مبارزه سخت و دشواری را پشت سرگذاشتیم؛ امروز به من ثابت شد که حق داشتم چرا که مردم یونان به من اختیار دادند تا به مبارزه در داخل و خارج از کشور ادامه دهم.

نخست وزیر یونان اعلام کرده است کار خود را از روز دوشنبه و با اعلام اعضای دولت آغاز می کند. وی همچنین به رای دهندگان قول داده است برای رشد این کشور، طی چهار سال دوره نخست وزیری، سخت کار کند.