جهانگیری: مسئولیت امنیت و حفاظت از جان حجاج بر عهده دولت عربستان است

مکه مکرمه,اسحاق جهانگیری

تسنیم نوشت: معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مسئولیت امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام بر عهده دولت عربستان سعودی است، گفت: دولت عربستان باید به وظایف خود عمل کند و عواقب هرگونه اهمال و بی‌توجهی به این امر متوجه آن‌ها خواهد بود.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به محض اطلاع از حادثه ناگوار سرزمین منا که متأسفانه منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از حجاج ایرانی بیت الله الحرام نیز شد ضمن تماس فوری با نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت و سفیر جمهوری اسلامی ایران در عربستان سعودی دستور لازم را برای پیگیری تمامی امکانات جهت رسیدگی فوری به وضع جان‌باختگان و آسیب دیدگان ایرانی این حادثه را صادر کرد.

وی در این تماس تاکید کرد: مسئولیت امنیت و حفاظت از جان حجاج بیت الله الحرام بر عهده دولت عربستان سعودی است که باید به وظایف خود عمل کند و عواقب هرگونه اهمال و بی‌توجهی به این امر متوجه دولت عربستان خواهد بود.

جهانگیری همچنین ضمن دستور تشکیل فوری ستادی ویژه در وزارت امور خارجه برای تسریع در انجام هماهنگی‌های لازم و امداد رسانی مؤثرتر، از مسئولان ذی‌ربط خواست در اسرع وقت نتیجه اقدامات صورت گرفته در این خصوص را برای رفع نگرانی خانواده‌های زائران ایرانی به اطلاع ملت شریف و صبور ایران برسانند.

29220

کد N968707