عربستان سعودی سرزمین اعدام های گسترده

سیاسی

منابع وابسته به سازمان ملل با ارائه آماری از اعدام شدگان از سوی سعودی ها در سال جاری میلادی خواستار توقف این رویه از سوی مسئولان این کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، منابع وابسته به سازمان ملل اعلام کردند: عربستان سعودی در سال جاری نزدیک به ۱۳۴ نفر را اعدام کرده است که در مقایسه با سال گذشته ۴۴ نفر افزایش داشته است.

این منابع افزودند: علی النمر دانش آموز دوره دبیرستان در سال ۲۰۱۲ در حالی که ۱۷ سال بیشتر نداشت از سوی نظامیان سعودی در استان القطیف هنگام شرکت در تظاهرات بازداشت شده است.وی برادر زاده شیخ نمرالنمر است که وی نیز محکوم به اعدام شده است.

منابع مذکور بیان کردند: اخباری درباره شکنجه و برخورد نادرست با وی هنگام بازداشت از سوی نظامیان سعودی مخابره شده است.مجازات اعدام علیه نوجوانان با تعهدات سعودی ها در قبال جامعه جهانی و در زمینه حقوق کودکان مغایرت دارد.

این منابع اعلام کردند: شیخ نمر النمر محاکمه ای عادلانه نداشته است و به وکلای وی اجازه دفاع اساسی نداده اند.مسئولان سعودی باید تحقیقات سریع درباره اخبار مربوط به شکنجه به عمل آورندو اعدام غیرنظامیانی که در هنگام ارتکاب جرم کودک بوده اند را متوقف کند.