پاپ: به فرمان کتاب مقدس مهاجران را بپذیرید

پاپ,آمريكا,مهاجرت

رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن درخواست از اسقف‌های کاتولیک آمریکا برای باز کردن درهای کشور خود به روی مهاجران اظهار کرد،‌ این مهاجرت موجب غنای آمریکا و کلیساهایش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه گاردین،‌ پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان طی سخنرانی خود در جمع اسقف‌های کلیساهای آمریکا در واشنگتن درباره مهاجرت به آمریکای لاتین گفت: از ابتدای آغاز روند این مهاجرت شما زبان آن‌ها را آموختید،‌ اهداف اجتماعی آن‌ها را پیگیری و از حق آن‌ها دفاع کردید. اما آن‌ها هم منابعی در اختیار دارند که می‌توانند با شما به اشتراک بگذارند. پس از اینکه از آن‌ها استقبال کنید هراس نداشته باشید.

پاپ ضمن درخواست از اسقف‌ها برای استقبال از این مهاجران با " گرمای محبت مسیح" از آن‌ها به عنوان پیشتازترین موسسه آمریکایی در استقبال از این مهاجران قدردانی کرد.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به بحران مهاجرتی اروپا گفت: اگر یک پناهجو با توجه به تمامی اقدامات امنیتی وارد یک کشور شود ما باید او را بپذیریم چرا که این فرمان کتاب مقدس است.

پاپ سپس به مشکلات امنیتی ناشی از حضور تروریست‌ها پرداخت و گفت:‌ باید بگویم که شرایط امنیتی امروز شبیه هیچ زمان دیگری نیست. تنها در 400 کیلومتری ما (در لیبی) گروهی تروریستی در حال فعالیت است در حالی که هر لحظه احتمال گسترش آن وجود دارد.

انتهای پیام

کد N968544