سخنان بشار اسد در عید قربان

سیاسی

بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در سخنانی در پایان نماز عید قربان به نقش برکت عید قربان در مقوله امنیت و ثبات کشورش اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، بشار اسد در سخنانی پس از مراسم نماز عید قربان گفت: درست است که ما از بیش از چهار سال قبل بوی عید را احساس نکردیم اما هنگامی که می گوییم عید مبارک باشد درواقع ما به برکت عید و برکت ایمان به خدا و کشور و ملت و اینکه ما صاحبان حق هستیم ایمان داریم.

رئیس جمهوری سوریه افزود: این برکت تنها چیزی است که می تواند امنیت و ثبات را به سوریه بازگرداند و از همین رو خطاب به همه سوری ها می گوییم عید مبارک.

شایان ذکر است نماز عید قربان در مسجد العادل در دمشق پایتخت سوریه با حضور بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، احمد بدر الدین حسون مفتی، وزیر اوقاف سوریه و نمازگزاران سوری برگزار شد.

خطیب نماز عید قربان سوریه در خطبه های عید، غرب را به فتنه مذهبی و طایفه ای در منطقه خاورمیانه از طریق تغذیه تفکر وهابی تکفیری  و القاعده و داعش متهم کرد.

وی افزود: هوشیاری ملت سوریه و درک آن از توطئه این طرح که هدفش به زانو درآوردن سوریه بود را با ناکامی روبرو کرد.

پس از پایان نماز، نمازگزاران دور بشار اسد رئیس جمهوری سوریه جمع شدند و حمایت خود را از نظام سوریه در جنگ علیه تروریست های تکفیری اعلام کردند.