«امین»؛ گامی در راستای تربیت دینی نسل جوان

مدیر حوزه علمیه مدینة العلم شهرضا ایجاد دبیرستان‌های امین را فرصت مناسبی برای ترویج احکام و فرهنگ دینی در میان نسل جوان و نوجوان جامعه دانست و گفت: حوزه‌های علمیه با احساس تکلیف در خصوص تربیت دینی نسل جوان و ترویج مفاهیم دینی در جامعه اقدام به ایجاد دبیرستان‌های امین کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، حجت الاسلام سید نعمت الله صالح در مراسم آغاز فعالیت دبیرستان غیرانتفاعی امین این شهرستان اظهار کرد: دبیرستان امین شهرضا، نخستین دبیرستان در نوع خود در سطح استان اصفهان است که در سال تحصیلی جدید با 85 دانش آموز، دومین سال فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به تدریس دروس مصوب وزارت آموزش و پرورش و برگزاری برنامه‌های عقیدتی در این دبیرستان تصریح کرد: تلفیق دروس مصوب آموزشی و تحکیم مبانی عقیدتی در دانش آموزان این دبیرستان از جمله ویژگی‌های شاخص آن است. این دبیرستان در سال تحصیلی 93-94 فعالیت خود را با پذیرش 20 دانش آموز در پایه هفتم آغاز کرد و در سال تحصیلی جاری نیز پذیرای دانش آموزانی از پایه‌های هشتم و نهم است.

وی از پیش‌بینی برنامه‌هایی جهت توسعه این دبیرستان در سال‌های آینده خبر داد و افزود: کمک‌های مردمی و حمایت‌های خیران شهرستان به عنوان تنها منبع تأمین مخارج ساخت این دبیرستان نشان دهنده علاقه مردم شهرضا به حضور و فعالیت این دبیرستان در این شهرستان دارد.

دبیرستان امین شهرضا به عنوان زیر مجموعه حوزه مدینة العلم این شهرستان، در زمینی به مساحت 1330 مترمربع و با زیر بنای 1060 متر مربع در دو طبقه ساخته شده است.

انتهای پیام

کد N968364