خطیب نماز عید سعید قربان در تهران:

مراقب نفوذ آمریکا از طریق برجام در کشور باشیم

سيداحمد خاتمي,عيد قربان

خطیب نماز عید سعید قربان در تهران گفت: باید مراقب باشیم که آمریکا از روزنه برجام برای نفوذ اقتصادی،‌ سیاسی و بدتر از آن‌ها نفوذ فرهنگی بر ایران استفاده نکند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح روز پنجشنبه در خطبه‌های نماز عید قربان با بیان این‌که «عید قربان و مناسک حج یادآور مناسک حضرت ابراهیم (ع) در روز عید قربان است»، اظهار کرد: حضرت ابراهیم (ع) از کسانی است که قرآن او را حق‌گرا ، امین، مومن، عبد صالح و دارای قلب صبور ذکر کرده است. از ویژگی‌های خاص ایشان صداقت و درستی او در ایمانش بود.

وی با بیان این‌که «در قرآن سه نفر به عنوان صدیق شناخته شده‌اند» ادامه داد: یکی از صدیقینی که در قرآن از ایشان یاد شده است، ابراهیم خلیل الرحمان است و در کنار او حضرت ادریس، حضرت مریم(س) به عنوان صدیق و صدیقه شناخته می‌شود.

وی با طرح این پرسش که «صدیق چه کسی است؟» خاطرنشان کرد: صدیق و صدیقین به معنای مبالغه در صداقت و راستی است. بعضی‌ها صدق کلی دارند ولی صدق عملی ندارند ولی صدیق کسی است که هم صادقانه سخن می‌گوید و هم صادقانه عمل می‌کند و مومن کسی است که صدیق باشد.

خطیب نماز عید سعید قربان در تهران حضرت ابراهیم (ع) را تجلی صداقت و صدیق بودن توصیف کرد و افزود: حضرت ابراهیم (ع) صداقت در ایمانش را با پذیرفتن امر خدا نشان داد.

خاتمی در ادامه سخنانش با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران خاطر نشان کرد: شما مردم نیز در طول هشت سال دفاع مقدس صداقت خود را در ایمانتان نشان دادید و خانواده های شهدا نیز صبر و استقامت خود را در برابر بلایا و مصیبت هایی که به جانب آن‌ها وارد شد، نشان دادند و جانبازان نیز با بصیرتی که دارند همین موضوع را اثبات کردند.

وی تصریح کرد: این ملت، ملتی صادق است و پای جمهوری اسلامی ایستاده است و هر کس کوچکترین تعرضی به این نظام اسلامی داشته باشد سیلی محکمی از ملت ایران خواهد خورد.

وی در خطبه دوم نماز عید قربان نیز با اشاره به روز عرفه اظهار کرد: روز گذشته شما ملت پر ایمان با برگزاری مراسم دعای عرفه در جای جای این کشورفضایی روحانی بوجود آوردید و ایمان خود را نشان دادید.

خاتمی همچنین با اعلام این‌که «در روزهای آتی ولادت امام هادی (ع) و عید غدیر در پیش است» اظهار کرد: با توجه به فضایی که در روز گذشته و مراسم دعای عرفه در کشور حاکم شد مطمئنم که در روز ولادت امام هادی(ع) نیز شما مردم سنگ تمام خواهید گذاشت و در روز عید غدیر نیز به همین شکل رفتار خواهید کرد.

ادامه دارد...

کد N968259