تبادل دانشجو، اعزام نیروی کار به استرالیا، حل مشکل پناهندگان ایرانی؛ موضوع گفتگوی ظریف و بیشاب

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان دردیدار وزیرامورخارجه استرالیا گفت: ایران به تعهدات خودش در خصوص اجرای توافق و نیز توافق با آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل خواهد کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایرنا وزرای امورخارجه جمهوری اسلامی ایران و استرالیا روز چهارشنبه در محل اقامت وزیر امور خارجه کشورمان در نیویورک ملاقات کردند و در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه ای به تبادل نظر پرداختند.
محمد جواد ظریف در دیدار خانم جولی بیشاپ وزیر امور خارجه استرالیا اظهار امیدواری کرد که طرفهای ذیربط، خصوصا غرب، نیز به تعهدات و قول و قرارهای خود در مورد توافق بدست آمده پایبند باشد.

**اهمیت توافق بین ایران و 1+5 برای استرالیا
جولی بیشاپ وزیر امورخارجه استرالیا پس از تبریک به مناسبت توافق اخیر میان جمهوری اسلامی ایران و 1+5 ضمن اهمیت موضوع از نظر استرالیا و اظهار امیدواری برای اجرای توافق توسط طرفهای ذیربط، نظر همتای ایرانی خود را در خصوص اجرای توافق و نیز چگونگی تعامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی جویا شد.
در ادامه مسائل منطقه ای از جمله مشکلات سوریه و یمن نیز در بخش دیگری از گفتگوهای وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و استرالیا مطرح شد و طرفین بر همکاری های دوجانبه و چندجانبه برای حل مشکلات از طریق سیاسی تاکید کردند.
طرفین همچنین بر گسترش روابط دوجانبه در زمینه های مختلف از جمله همکاری های چندجانبه، تبادل هیات های سیاسی و اقتصادی، تبادل دانشجو، اعزام نیروی کار به استرالیا، حل مشکل پناهندگان ایرانی در استرالیا تاکید کردند.
در پایان ملاقات، خانم جولی بیشاپ دعوت قبلی خود از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به استرالیا را تکرار کرد که با استقبال دکتر ظریف مواجه شد.

4949

کد N968183