وزارت بهداشت یمن عنوان کرد؛

شهادت و زخمی شدن ۲۰ هزار یمنی از آغاز تجاوز آل‌سعود

سیاسی

«تمیم الشامی» سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوز نظامی آل سعود به این کشور ۲۰ هزار نفر شهید و یا زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سبأ، «تمیم الشامی» سخنگوی وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که از زمان آغاز تجاوز نظامی آل سعود به این کشور ۲۰ هزار نفر شهید و یا زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش، الشامی در این زمینه همچنین گفت: بسیاری از قربانیان حملات وحشیانه آل سعود را زنان و کودکان بی دفاع تشکیل می دهند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت بیمارستان های یمن تصریح کرد: به دلیل تداوم حملات سعودیها بسیاری از بیمارستان ها فاقد تجهیزات پزشکی هستند.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن همچنین با بیان اینکه هم اکنون شما زیادی از شهروندان این کشور به دلیل عدم وجود مواد دارویی مناسب به شهادت می رسند، تأکید کرد: جامعه جهانی چشمان خود را به روی جنایت های آل سعود بسته است.

پیشتر نیز لیلی زروفی نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور کودکان و درگیری های مسلحانه گفته بود حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان منجر به کشته شدن نزدیک به ۳۰۰ کودک یمنی طی سه ماه ( از ماه مارس تا جولای) شده است.

وی شرایط فعلی یمن را فراتر از فاجعه توصیف کرد و از شورای امنیت و جامعه بین الملل فعالیت در راستای تقویت گفتگوهای سیاسی برای پایان دادن به نقض حقوق کودکان را خواستار شد.

زروقی که در کارگروه شورای امنیت در زمینه کودکان و درگیری های مسلحانه در مقر این سازمان ملل در نیویورک سخن می گفت، تصریح کرد: سازمان ملل نقض خطرناک حقوق کودکان توسط طرف های نزاع در یمن را به ویژه بعد از تشدید حملات در ماه مارس گذشته مستند کرده است.

وی همچنین گفته بود: ۷۳ درصد از مرگ و زخمی شدن کودکان در چهار ماهه دوم سال ۲۰۱۵ به خاطر عملیات هوایی ائتلاف تحت رهبری عربستان بوده است. نماینده سازمان ملل در امور کودکان ضمن هشدار نسبت به حملات علیه مدارس در یمن و انهدام مدارس به عنوان اهداف نظامی، تصریح کرده بود: حملات علیه بیمارستان ها نیز به شدت افزایش یافته است.