پیام تبریک آشتیانی به روحانیون مجالس و رهبران روحانی کشورهای اسلامی به مناسبت عید قربان

رییس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با انتشار پیامی فرا رسیدن عید سعید قربان را به نمایندگان روحانی مجالس، علما و روحانیون برجسته کشورهای اسلامی تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)٬حجت‌الاسلام و المسلمین رضا آشتیانی رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در پیام‌هایی جداگانه به روحانیون مجالس و رهبران روحانی کشورهای اسلامی فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت.

آشتیانی در این پیام حج و مناسک آن را چشمه جوشان فیض الهی خواند و تاکید کرد: در مراسم حج مسلمانان از هر نژاد، رنگ ملیت و مذهبی یک صدا بانگ توحید و یگانگی خداوند عزیز و حکیم را در جهان طنین انداز می‌کنند.

متن کامل پیام رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

«السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

با کمال خرسندی فرا رسیدن عید سعید قربان، مظهر ایثار، از خودگذشتگی و اطاعت از خداوند منان را به جنابعالی صمیمانه تبریک و تهنیت می‌گویم.

حج و مناسک آن چشمه جوشان فیض الهی است. پیام آور بنای جامعه‌ای براساس یکرنگی، صمیمیت، برادری زیر لوای توحید است. مسلمانان از هر نژاد، رنگ، ملیت و مذهبی یک صدا بانگ توحید و یگانگی خداوند عزیز و حکیم را در جهان طنین انداز می‌کنند.

برادر گرامی؛

شرایط دشوار کنونی جهان اسلام ناشی از اقدامات گروه‌های افراطی و تندرو تکفیری- تروریستی، درد و رنج فراوان برای ملت‌های مسلمان ایجاد کرده است. گروه‌های تکفیری با اقدامات خود ضمن مشوه کردن چهره اسلام عزیز، ایجاد درگیری مذهبی میان امت اسلامی، انحراف از توجه به مسائل اصلی جهان اسلام بویژه آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی، زمینه تقویت جبهه دشمن صهیونیستی و تداوم سلطه و غارت منابع کشورهای اسلامی را فراهم آورده‌اند.

به باور اینجانب امروز بزرگترین منکر در میان امت اسلامی دامن زدن به اختلاف و تفرقه و اصلی‌ترین نیاز دعوت به انسجام، همدلی و وحدت می‌باشد. در این راستا همه علما و روحانیون مسلمان مسئولیت خطیری بر عهده دارند.

فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای هرگونه همفکری و همکاری برای تقویت وحدت و همدلی میان امت اسلامی اعلام می‌دارد. امید است در پرتو تلاش‌های مشترک شاهد رشد و شکوفایی کشورهای اسلامی در چارچوب آموزه‌ها و احکام اسلام عزیز باشیم.»

انتهای پیام

کد N968010