بررسی دلایل گسترش پدیده قاچاق کالا و ارز در کمیسیون صنایع

سیاسی

کمیسیون صنایع و معادن مجلس به بررسی دلایل گسترش پدیده قاچاق کالا و ارز و تاثیر آن بر صنعت و تولید داخلی و برنامه‌های دولت برای مقابله با آن می پردازد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کمیسیون عمران همچنین رسیدگی به لایحه 5 الحاق ماده 24 قانون معادن مصوب سال 92 و بررسی مسائل و مشکلات تولیدکنندگان صنعت کاشی و سرامیک را با حضور مسئولان مربوطه و نهادهای غیردولتی در دستور کار دارد.

برگزاری جلسه مشترک کمیسیون صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی جهت بررسی مسایل و مشکلات مبتلا به صنعت قطعه سازی کشور از دیگر موارد کاری این کمیسیون به شمار می آید.

همچنین کمیسیون فرهنگی مجلس نیز هفته‌ آینده ضمن بررسی مسایل فرهنگی کشور، نشست مشترکی را با مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز ضمن بررسی موارد اعاده از شورای نگهبان در خصوص معاهده بین دو دولت ایران و ژاپن در زمینه انتقال محکومان به حبس، رسیدگی به لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان و طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه باقاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

بررسی تقاضای جمعی از نمایندگان مجلس نسبت به عملکرد اداره تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان مطابق ماده 236 آیین نامه داخلی از دیگر موارد کاری کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N968002