برتری اندک ائتلاف حاکم در انتخابات پیش‌ روی پرتغال

بر اساس نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌های انجام شده، ائتلاف حاکم پرتغال برتری اندکی در برابر سوسیالیستهای مخالف در انتخابات سراسری دارد اما هیچ یک از طرفها نمی‌تواند اکثریت پارلمان را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس نظرسنجی جدیدی که اکنون توسط "اینتر کامپوس" به صورت روزانه برای روزنامه "پلتیکو" و "تی وی آی" انجام می‌شود، ائتلاف حاکم راست میانه تاکنون توانسته است 40/1 درصد از آرای شرکت کنندگان در این نظرسنجی را به خود اختصاص دهد. این در حالیست که حزب سوسیالیست چپ میانه تنها 37/1 درصد از آرا را به دست آورده و حزب اتحاد سبز –کمونیست 6/3 و حزب بلوک چپ تنها چهار در صد از آرا را به دست آورده است.

در نظرسنجی اینترکامپوس از روزهای 18 سپتامبر تا 20 سپتامبر 753 نفر شرکت کردند.

هم چنین نتایج مشابهی در یک نظر سنجی روزانه در دانشگاه کاتولیکا به دست آمده که بر اساس آن ائتلاف حاکم 40 درصد از آرا را در مقابل آرای 35 درصدی سوسیالیستها به دست آورده است.

در حال حاضر کسانیکه تاکنون نتوانسته‌اند تصمیم بگیرند که به کدام حزب رای دهند، مهمترین فاکتور در پیش بینی انتخابات پیش رو در نظرسنجی‌ها هستند. از هر پنج نفر پرتغالی هنوز یک نفر تصمیم نگرفته است که به کدام حزب رای دهد.

به نوشته این خبرگزاری، در حالیکه کمکهای مالی برای خروج از تنگنای اقتصادی باعث ایجاد حزبهای ضد این کمک‌ها در یونان و اسپانیا شده است، برنامه کمک مالی در پرتغال با مقاومت جمعی در این کشور مواجه نشده است.

انتهای پیام

کد N967896