قشقاوی: فرجام برجام مثبت است

برجام

معاون پارلمانی و کنسولی وزارت خارجه تاکید کرد:‌ فرجام برجام مثبت خواهد بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی ایسنا، حسن قشقاوی بعد از ظهر امروز در حاشیه مراسم ختم مادر تخت روانچی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که هفت ماه از حادثه جده می‌گذرد اکنون نتیجه این پرونده به کجا رسیده است تصریح کرد: این پرونده در فرایندبازرسی قرار دارد و چون حکم محاکم بالا دستی صادر نشده لذا حکمی نیز صادر نشده است و در پروژه‌ی دادرسی قرار دارد.

وی در همین زمینه تصریح کرد: آنچه که وظیفه‌ی ما بود این بود که سعی کنیم با انتخاب وکلای بین‌المللی ایرانی حق این دو نوجوان مظلوم در مراحل بعدی دادرسی تضییع نشود.

وی گفت:‌در همین راستا چند هفته قبل با حضور چند تن از وکلا و سرکنسول ایران در جده جلسه‌ای داشتیم و این موضوع را پیگیری کردیم.

این مقام وزارت خارجه در مورد اتفاق اخیر رخ داده در مراسم حج و کشته و مجروح شدن تعدادی از زائران ایرانی به خاطر سقوط جرثقیل گفت: اکنون حجاج ما آنجا هستند و ما تلاش می‌کنیم که آنها یک حج مقبول و آرامی داشته باشند. مراسم برائت از مشرکین نیز امروز به خوبی برگزار شد و اولویت ما در حال حاضر برگزاری حج و بازگشت سالم حجاج به کشور است.

معاون پارلمانی وزیر خارجه در پاسخ به سوال ایسنا، مبنی بر این که پیش‌بینی‌اش از گزارش کمیسیون برجام در مجلس شورای اسلامی چیست و وزارت خارجه از مجلس در این ارتباط چه انتظاری دارد خاطر نشان کرد: کمیسیون ویژه بررسی برجام بررسی خوبی داشت و من قبلا نیز گفته‌ام که معتقدم فرجام برجام مثبت خواهد بود.

وی افزود:‌ خوشبختانه روحیه تعاملی خوبی بین دولت و مجلس و وزارت خارجه با این کمیسیون وجود داشت و موضوع لاینحلی وجود ندارد. روند امور مثبت است و انشاءالله این موضوع ختم به خیر خواهد شد.

انتهای پیام

کد N967840