سفر هیأت پارلمانی ایران به روسیه

سیاسی

امیر خجسته رییس هیأت پارلمانی ایران روز گذشته در سفر به روسیه با معاون دومای روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اعضای هیأت پارلمانی ایران به ریاست امیر خجسته صبح روز سه‌شنبه (31 شهریور ماه) با هدف گسترش روابط پارلمانی و بررسی راهکارهای افزایش هر چه بیشتر همکاری‌های پارلمانی، به کشور روسیه سفر کردند.

در این سفر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس در دیدار با نیکلای لویچف، معاون دومای کشوری فدراسیون روسیه، با ابراز رضایت از رشد روابط دو جانبه جمهویر اسلامی ایران و روسیه، گسترش همکاری‌های پارلمانی شامل تبادل تجربیات و نظرات میان کمیسیون‌های تخصصی مجالس دو کشور، را قدمی مهم برای تحکیم مناسبات ارزیابی کرد.

وی با تشریح عملکرد کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، در تعامل با نهادهای ذی ربط در حوزه مدیریت و قانون‌گذاری شهری و سراسری، عزم و اراده مسئولان دو کشور برای پیش برد اهداف مشترک و دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را ممتاز دانست و ابراز امیدواری کرد که با فضای مثبت و دوستانه‌ای که بر روابط فی مابین حاکم است، تقویت همکاری‌ها در همه عرصه‌ها پیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

در این دیدار همچنین معاون دومای کشوری فدراسیون روسیه، پویایی روابط ایران و روسیه را قابل ملاحظه و تحسین خواند و گفت: نزدیک بودن مواضع سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور عامل مهمی در ایجاد ثبات و امنیت منطقه‌ای است.

انتهای پیام

کد N967769