رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده‌های چین

وزارت دفاع آمریکا تایید کرد به تازگی جنگنده‌های چین "رهگیری خطرناکی" از هواپیمای جاسوسی آمریکا در منطقه آسیا-اقیانوسیه داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل خبرگزاری آسوشیتدپرس، پیتر کوک، سخنگوی پنتاگون با تایید این اتفاق در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره انتشار اخباری در هفته گذشته مبنی بر رهگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط جنگنده‌های چین گفت: این وزارتخانه گزارشی را که فرماندهی اقیانوسیه آمریکا دریافت کرده، مورد بررسی قرار داده است. در روز 15 سپتامبر رهگیری هواپیمای جاسوسی آر.سی 132 توسط جمهوری خلق چین انجام گرفته است.

کوک اضافه کرد: این اتفاق در 80 مایلی شرق شبه جزیره شاندونگ انجام گرفته است. در یکی از مانورهای انجام شده توسط جنگنده‌های چین این رهگیری به عنوان رهگیری خطرناک توسط خلبان آر.سی 132 دریافت شده است. اما تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه این یک برخورد نزدیک بوده است، وجود ندارد.

فرماندهی اقیانوسیه آمریکا بر عهده دریاسالار هری هریس است که هفته گذشته در جلسه استماع کمیته سرویسهای تسلیحاتی سنا شرکت کرده و در این جلسه تصدیق کرده بود که ناو‌های آمریکا باید به نزدیکی جزایر مصنوعی ساخته شده توسط چین در دریای چین جنوبی بروند.

انتهای پیام

کد N967669