پیام تبریک لاریجانی به همتایانش در آستانه عیدسعید قربان

خانه ملت نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، فرا رسیدن عید سعید قربان را به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی تبریک گفت و بر ضرورت تقویت وحدت جهان اسلام توسط پارلمان‌های کشورهای اسلامی تاکید کرد.

علي لاریجانی در این پیام، حج و مناسک آن را فریضه‌ای بی‌همتا خواند و تاکید کرد: درس بزرگ حج و مناسک آن تقویت روح اخوت، همدلی و اتحاد زیر لوای توحید است.

متن کامل پیام رئیس مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خرسندم فرا رسیدن عید سعید قربان را به جناب عالی و همکاران محترم‌تان صمیمانه تبریک و شادباش گویم.

حج و مناسک آن فریضه‌ای بی‌همتا است. مظهر یکپارچگی و انسجام، کانون صمیمیت و یکرنگی و فرصت مغتنمی برای گشودن گره‌های اختلاف افکن میان برادران ایمانی مسلمان است. درس بزرگی حج تقویت روح اخوت، همدلی و اتحاد زیر لوای توحید است و این امر نیاز مبرم امروز امت اسلامی است. هر اقدامی در دامن زدن به تفرقه، اختلاف و ایجاد درگیری مذهبی میان امت اسلامی به سود دشمنان اسلام و در رأس آن‌ها رژیم صهیونیستی و مغایر با آموزه‌ها و معارف عمیق حج می‌باشد.

برادر گرامی؛

اقدامات گروه‌های افراطی- تکفیری شرایط محنت باری بر ملت‌های مسلمان تحمیل نموده و امت اسلامی را در یکی از حساس‌ترین و دشوارترین مقاطع تاریخی خود قرار داده است. وحدت و همدلی شرط اساسی برای عبور از این برهه خطیر و حساس می‌باشد. از پارلمان‌های کشورهای اسلامی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای تاثیرگذار در تحولات جهان اسلام انتظار می‌رود، با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود و نیز خلاقیت و ابتکارات مورد نیاز شرایط کنونی، تقویت وحدت و انسجام در جهان اسلام را راهبرد خود قرار دهند.

مجلس شورای اسلامی از هر اقدامی برای تقویت همکاری‌های همه جانبه میان کشورهای اسلامی از جمله مراودات پارلمانی حمایت می‌کند. امید است در پرتو تلاش‌های مشترک مشکلات کنونی جهان اسلام برطرف شده و امت اسلامی جایگاه شایسته خود را در مناسبات جهانی باز یابد.

2727

 

 

کد N967449