امیرعبداللهیان: تهران و مسکو همه تلاش‌شان را برای خروج سوریه از بحران به کار می‌گیرند

حسين اميرعبداللهيان,معاون عربي و آفريقاي وزارت امور خارجه

معاون عربی آفریقای وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد: تهران و مسکو همه تلاش‌های خود را برای خروج سوریه از بحران به کار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا )، حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه کشورمان در کنفرانسی خبری در مسکو پایتخت روسیه تاکید کرد: ایران با همکاری روسیه همه توان خود را برای حل بحران سوریه به کار خواهد گرفت .

وی افزود: بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه نیز باید به عنوان بخشی از راه حل سیاسی در آینده سوریه باقی بماند.

وی همچنین به رژیم صهیونیستی هشدار داد: دست از تجاوزهای خود به مسجد الاقصی و حقوق شهروندان فلسطینی بردارد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی العالم معاون وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اقدامات مهمی که ایران و روسیه برای حل بحران سوریه به کار خواهند بست، افزود: دو کشور همه تلاشهای خود را به کار خواهند گرفت تا سوریه را از بحران کنونی خارج کنند . تهران و مسکو از اظهارات بشار اسد در زمینه بررسی همه مسائل در چارچوب مبارزه با تروریسم حمایت می کنند و ملت سوریه باید خود سرنوشت خود را در همه مراحل سیاسی تعیین کند .

امیرعبداللهیان افزود: روسیه و ایران، سوریه را از بحران خارج خواهند کرد و بشار اسد نیز بخشی از راه حل خواهد بود . ما از پیشنهاد ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در زمینه تشکیل کمیته مشترک برای مبارزه با تروریسم استقبال می کنیم و آمادگی داریم این پیشنهاد را به اجرا درآوریم .

وی همچنین در زمینه تجاوزهای رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی خاطرنشان کرد : ایران رژیم اشغالگر صهیوینست را به رسمیت نمی شناسد و این رژیم را مسئول همه مشکلات در منطقه می داند. همچنین تهران و مسکو هرگونه تلاش برای یهودی سازی قدس و تقسیم آن چه از نظر زمانی و چه از نظر مکانی را نمی پذیرند .

وی ادامه داد : سیاستهای رژیم صهیونیستی به افزایش افراط گرایی و تروریسم در منطقه خواهد انجامید.

انتهای پیام

کد N967419