تعدیل گسترده نیرو در شبکه الجزیره

سیاسی

روزنامه گاردین از برکناری صدها تن از کارمندان شبکه الجزیره به دنبال کمبود بودجه در این شبکه خبر داد.

روزنامه گاردین از برکناری صدها تن از کارمندان شبکه الجزیره به دنبال کمبود بودجه در این شبکه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داد که شبکه قطری الجزیره قراردادهای خود را با صدها تن از کارمندان این شبکه به دلیل کمبود بودجه و تمایل دوحه برای کاهش هزینه‌ها در سایه کاهش قیمت نفت و گاز تمدید نکرده است.

در این گزارش آمده است: سخنگوی شبکه الجزیره با ارائه هرگونه توضیحی درخصوص این مساله مخالفت کرده اما عنوان داشته که مطمئنا اتفاقی خواهد افتاد.

منابع آگاه در این شبکه عنوان داشتند که مسئولان شبکه الجزیره طی دو روز گذشته نشست‌هایی را برای بررسی هزینه‌ها و برکناری کارمندان برای کاهش هزینه‌ها برگزار کرده‌اند و نامه‌های آماده شده برای تمام کارمندان بعد از تعطیلات عید قربان در خصوص کاهش ضروری هزینه‌ها ارسال خواهد شد.

در سایه کمبود بودجه و افزایش هزینه‌ها مسئولان شبکه الجزیره برنامه‌هایی که اخیرا آنها را راه‌اندازی کرده‌اند و قصد داشتند راه اندازی کنند متوقف کرده‌اند.

در گزارش گاردین آمده است: با وجود آنکه قطر بالاترین میانگین درآمد سرانه را در جهان دارد اما وابستگی درآمد این کشور به گاز و همزمانی با کاهش قیمت انرژی طی سال گذشته باعث شده تا این کشور در زمینه‌های مختلف هزینه‌های خود را کاهش دهد. بودجه شبکه الجزیره طی سال‌های اخیر چندین بار افزایش یافته بود به طوری که به بیش از چند میلیارد دلار می‌رسید و این در حالی است که با کاهش مخاطبان خود رو به رو بود.

کارمندان برکنار شده این موسسه تلاش می‌کنند تا فرصت‌های شغلی را در موسسات رسانه‌ای دیگر به دست آورند.

انتهای پیام

کد N967417