پایگاه‌های نظامی سعودی در جیزان و عسیر هدف حمله ارتش و کمیته‌های مردمی یمن

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در عملیات خود به پایگاه‌های نظامی سعودی در منطقه "جیزان" و "عسیر" شماری از سربازان عربستانی را به قتل رسانده و خودروهای نظامی آن‌ها را منهدم کردند.

ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در عملیات خود به پایگاه‌های نظامی سعودی در منطقه "جیزان" و "عسیر" شماری از سربازان عربستانی را به قتل رسانده و خودروهای نظامی آن‌ها را منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، یگان‌هایی از ارتش یمن و کمیته‌های مردمی با حمله به پایگاه سعودی الحثیره در جیزان و به دست گرفتن کنترل آن، خودروهای وابسته به نیروهای عربستانی را منهدم کردند. علاوه بر این مراکز تجمع سربازان سعودی و خودروهای نظامی آن‌ها در پایگاه نظامی الردیف در جیزان نیز هدف حمله این نیروها قرار گرفت.

یک منبع نظامی یمن اعلام کرد که این عملیات موجب ترس و وحشت سربازان سعودی و فرار آنها از این منطقه شد. این منبع افزود: این عملیات نظامی محدود که در واکنش به تجاوزات سعودی علیه مردم یمن است، عملیات مقدماتی برای ورود کامل به گزینه‌های استراتژیکی است که عربستان را غافلگیر خواهد کرد.

از سوی دیگر، یک منبع نظامی یمن تصریح کرد که در جریان عملیات‌های متعدد ارتش یمن و کمیته‌های مردمی در جیزان و عسیر 6 سرباز سعودی کشته و 6 خودروی نظامی وابسته به آن‌ها منهدم شد. نیروهای ارتش یمن همچنین یک انبار سلاح وابسته به عربستان را در منطقه جیزان هدف حملات خود قرار دادند.

این منبع افزود، یک افسر و دو سرباز ارتش عربستان در عملیات تک تیراندازهای ارتش و کمیته‌های مردمی در منطقه الربوعه در عسیر کشته شدند و خودروهای نظامی آنها توسط 13 گلوله توپخانه‌ ویران شد.

سه سرباز عربستانی نیز در جریان حمله ارتش یمن به پایگاه نظامی "جلاح" در الخوبه کشته و خودروهای نظامی آن‌ها منهدم شد.

براساس این گزارش، حملات جنگنده‌های سعودی علیه مناطق مسکونی در صنعاء، پایتخت یمن ادامه دارد.این حملات در روز گذشته موجب کشته و زخمی شدن 20 شهروند یمنی شد.

انتهای پیام

کد N967392