توافق هند و آمریکا برای آموزش مشترک صلح‌بانان بین‌المللی در آفریقا

آمريكا,هند

آمریکا و هند با آموزش نیروهایی از 6 کشور آفریقایی برای استقرار در هیات صلح بان سازمان ملل توافق کردند.

آمریکا و هند با آموزش نیروهایی از 6 کشور آفریقایی برای استقرار در هیات صلح بان سازمان ملل توافق کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا پس از دیدارش با شوشما سواراج، همتای هندی‌اش در واشنگتن گفت: ما با طرف هندی برای آموزشنیروهایی از 6 کشور آفریقایی قبل از استقرار آنها در هیات صلح‌بانس ازمان ملل توافق کردیم.

وی بدون اشاره به نام این 6 کشور گفت: این اقدام پاسخی است به نیاز فزاینده برای داشتن یک نیروی صلح بان بین‌المللی کارآمد در منطقه.

کری تاکید کرد: ما خود را متعهد به مقابله با داعش می‌دانیم و در هر نشستی درباره آن صحبت کرده‌ایم. دستگاه‌های اطلاعاتی ما با همه شرکایمان از جمله هند همکاری می کند تا پیش از وقوع حملات تروریستی از آن جلوگیری کند. این موضوع بخصوص بعد از حملات بمبئی بیشتر شد. البته می دانیم که این امری دشوار است ولی با همکاری تلاش می کنیم این کار را انجام دهیم و امید داریم که همکاری‌های بیشتری در خصوص موضوع داعش داشته باشیم و بخشی از این اقدامات نیز بسته به گزینه‌های راهبردی در خصوص سوریه و همه منطقه است.

وزیر خارجه آمریکا افزود: این موضوعات، در نشست‌های هفته بعد در نیویورک بررسی می‌شود ولی هند خود را متعهد به حضور در این تلاش ها می داند و من بسیار قدردان این تلاش ها هستم. تلاش های صلح بانی هند نیز که امروز اعلام شد، گام بسیار مهمی در کمک به سازمان ملل است.

انتهای پیام

کد N967331